Ložnice ve venkovském stylu

Sníte o ložnici zařízené ve venkovském stylu, jaký znáte z románů Jane Austenové? Pořízení takového vybavení nebylo nikdy snazší! Díky možnostem, které současní výrobci nábytku nabízejí svým zákazníkům, můžete získat pokoj svých snů během několika okamžiků.

venkovský styl
Zdroj: home-designing.com

A vezmeme to hezky od podlahy

Základním stavebním kamenem pokoje venkovského stylu je koberec. Ne přes celou místnost, ale přesto větších rozměrů. Právě na něm bývá alespoň z části položena postel. Její provedení je masivní a nejčastěji je vyhotovena z přírodních materiálů, stejně jako ostatní nábytek v místnosti. Stolky, komody s velkým zrcadlem, skříně – to vše v jednom odstínu a s mnoha přihrádkami na uložení vašich věcí.

ložnice

Jemné romantické vzory vedou na celé čáře

Povlečení, koberec, případně i závěsy je vhodné pořizovat s jemnými, nejlépe květinovými vzory. Díky nim dokreslíte romantickou atmosféru venkovského stylu a to je to, po čem tak toužíte. Na posledním místě se zabývejte ostatním doplňky, jako je například větší stolní lampa a váza s květinami, které k venkovskému stylu neodmyslitelně patří. Pokoj můžete vybavit i několika zarámovanými fotkami a jednoduchými obrazy.

Náš tip: Styl místnosti určují doplňky. Dekorace do ložnice jako paravány, obrazy nebo stolečky často zcela změní ráz pokoje, přestože velké kusy nábytku zůstanou stejné.

Dopřejte ložnici více světla

Tento interiérový styl je znám také prosvětlenými místnostmi a to díky velkým oknům, případně několika menším. Máte-li možnost rekonstruovat i to, bude vaše ložnice dotažena k dokonalosti.

venkovský styl

ložnice

ložnice

ložnice ve venkovském stylu

ložnice

venkovský styl

ložnice

ložnice moderní
Zdroj: home-designing.com