Povlečení z mikroplyše se v zimě stane vaším nejlepším přítelem

Hoďte za hlavu obavy ze zimních večerů. Existuje spousta způsobů, jak se v zimě zahřát – teplý čaj s citrónem, horká koupel nebo povlečení z mikroplyše. Největší jistotu vám samozřejmě přinese kombinace všech těchto způsobů zahřátí. Jak přesně se ale o teplo postará obyčejné povlečení?

povlečení
Zdroj, foto: photos1.zillow.com

Každý zná povlečení z klasických materiálů, které mají za úkol ochránit přikrývky od zašpinění nebo poničení. Povlečení z mikroplyše je ovšem mnohem dokonalejší. Pokud milujete kvalitní spánek a záleží vám na komfortu a pohodlí, je mikroplyš jedním z materiálů, který vám může tyto vlastnosti poskytnout. Mikroplyš se ovšem vyznačuje mnohem větší jemností než jakékoliv přírodní materiály, jelikož jeho vlákna jsou několikanásobně menší.

Mikroplyš odolá vlhkosti i chladu

Povlečení z mikroplyše nemá ovšem problémy ani s vlhkostí. Díky miniaturním pórům, které vznikají při tvorbě husté tkaniny, nevniká do látky vlhkost ani chlad a díky tomu se povlečení může honosit tolik významnými výhodami.Mikroplyš tak našla široké uplatnění ve sportovním oblečení, ručnících, spodním prádle a samozřejmě také v povlečení. Svým vzhledem mírně připomíná samet, ale svými vlastnostmi jej vysoce přesahuje.

Ložní prádlo z mikroplyše je vhodné i pro alergiky

Zázemí při výrobě ložního prádla si mikroplyš zajistil svojí hřejivostí a tepelnými izolačními vlastnostmi. Prádlo z mikroplyše je v zásadě jediné, který je účinné proti chladu a zároveň se hodí i pro alergiky, jelikož roztoči ani jiné alergeny na umělá vlákna zkrátka nejdou. Nepřítomnost přírodních materiálů má občas také svoje výhody. Toto povlečení je toho živým důkazem.

Povlečení z mikroplyše je horkou novinkou trhu

Mikroplyš se začal vyrábět teprve nedávno, a proto na jeho výhody začínají lidé teprve přicházet. Pokud ovšem jednou vyzkoušíte řadu výhod, které vám povlečení z mikroplyše mohou nabídnout, můžete se spolehnout, že o jiné stát nebudete. Pokud se navíc neradi trápíte se složitou údržbou, kterou prádlo vyžaduje, radujte se – toto povlečení je odolné vůči jakýmkoliv skvrnám a jeho barevná stálost je neměnná i po mnoha vypráních.