Tipy na netradiční jarní a velikonoční výzdobu

Také se těšíte na jaro, Velikonoce a s tímto obdobím spojenou výzdobu? Hledáte inspiraci či nápady na jednoduché, přesto hezké jarní zútulnění interiéru i zahrady? Přesvědčte se sami, jak různorodé a zajímavé dekorativní předměty je možné koupit.

vajíčka
Foto: bellarose.cz, vajíčka

Vajíčka z různých materiálů se vám zaručeně zalíbí

Velikonoční dekorace už nejsou jen klasické vajíčka, perníčky nebo barevné pentličky. Pořídit můžete i nevšední plechové vajíčka. I když jsou plechové, vypadají krásně jarně. Jemné barvy, obrázky s tematikou mláďátek, to vše zaručuje jejich pravou symboliku.

Dekorativní a originální jsou také dřevěné vajíčka. Menší v barvě lila je možné pověsit kupříkladu na větvičky, které jste naaranžovali do vázy, větší v přírodním provedení složené ze dvou polovin jsou duté a uschovají uvnitř malé jarní překvapení. Díky rovné spodní straně je postavíte na stůl, poličku či botník v chodbě.

Milovníky ručních prací nadchnou háčkované dekorativní vajíčka ve dvou barevných provedeních – bílé a béžové. Jsou na nich přišité trefné malé dřevěné knoflíčky ve tvaru kytiček.

dekorace na zahradu
Foto: bellarose.cz, dekorace na zahradu

Vyzdobte si jarně i zahradu a terasu

Máte-li zahradu, na níž si rádi vypijete ranní kávu, nebo jen tak v průběhu dne relaxujete, dopřejte si její zútulnění s pomocí zahradní dekorace.

Do závěsného drátěného květináče vložte primule, sedmikrásky, pomněnky a zpříjemněte si posezení v altánku, nebo na terase. Chcete-li si osázet květníky, které umístíte na zemi, použijte kupříkladu zajímavé hliněné provedení. Můžete do nich nasadit jak vyšší, tak nízké druhy jarních druhů květin stejně dobře, jako popínavé a převislé kobercovky.

drátěná klícka
Foto: bellarose.cz, drátěná klícka

Hledáte-li něco méně tradiční, obohaťte venkovní prostor o drátěnou ptačí klícku, nebo drátěnou klec na květinové dekorace. Jarní atmosféru pomůže dotvořit i dřevěná ptačí budka. Vyberte si přírodní, nebo barevné provedení a podtrhněte ráz vaší zahrady