Jak vybrat kvalitní materiál pro plovoucí podlahy?

Napadlo vás někdy, proč má plovoucí podlaha tak zvláštní název ve svém přídavném jméně? Slovo „plovoucí“ pochází ze speciální technologie, kdy není podlahová krytina připevněna k podkladu nastálo. Dá se kdykoliv demontovat a třeba i přestěhovat.

podlahy
Zdroj, foto: design-milk.com

Kromě toho přináší plovoucí podlahy také řadu dalších výhod. Na trhu existují momentálně čtyři základní varianty materiálů, které se pro výrobu plovoucí podlahy používají. Jak si mezi nimi zvolit tu správnou a neudělat při tom zbytečnou chybu, která by nás stála čas a další finance?

Různé druhy plovoucí podlahy mají různé vlastnosti

Častou volbou bývají laminátové plovoucí podlahy, které jsou zároveň vícevrstvé. Horní nášlapná vrstva pak mívá ochrannou vrstvu, která nabízí pestrou nabídku různých vzorů a barevných provedení. Laminátové plovoucí podlahy jsou vhodné do všech místností. Snesou i vysokou zátěž, ale po určité době jim vyprší životnost. Dřevěné plovoucí podlahy mají podobné vlastnosti, ale jsou o něco dražší a náchylnější na poškození. Přesto je dřevo klasickým stavebním materiálem, který má na trhu stále své místo.

Velmi vhodné plovoucí podlahy najdete v obchodě Obi

Pokud vám záleží na bezproblémové pokládce a vysoké tepelné izolaci, jsou pro vás stvořené korkové plovoucí podlahy, které mají navíc i zvukovou izolaci, ale na druhou stranu nesnesou příliš velkou zátěž. Vinilové plovoucí podlahy se zdají být po všech směrech dokonalé. Hřejí, jsou odolné a cenová dostupnost je u nich více než příznivá. Mají navíc široké využití a poskytují pestrý výběr různých dekoračních designů. Všechny typy materiálů obsahují také plovoucí podlahy Obi, kde se můžete často navíc setkat s výraznými slevami.

Plovoucí podlahy si můžete nechat položit odborníky

Další věcí je samotná pokládka plovoucí podlahy. Ať si vyberete jakýkoliv materiál, určitě se vám snadněji bude pokládat podlaha se zámkovými spoji, které do sebe snadno a spolehlivě zapadnou bez nebezpečí vzniku škvír a nerovností. Pokud byste se přesto obávali, že byste mohly nákladný materiál znehodnotit, můžete využít služeb, které nabízí například plovoucí podlahy Praha a spolehnout se tak na maximální spokojenost a efektivní práci zaměřenou na precizní montáž plovoucích podlah se zárukou.