Umělé květiny vás okouzlí při první příležitosti

Moderní domácnosti se vyznačují originalitou, stylem a harmonickým zázemím. Není nijak snadné takového stavu dosáhnout a často je výsledek neuspokojivý. Hlavním pravidlem při dekoraci domu je střídmost.

květinyZdroj, foto: homeklondike.com

Pokud chcete žít ve vkusném a moderním prostoru, nesmíte to přehánět. To samé platí o barvách a stylech, které se mohou někdy různit. Nejvděčnější bytovou dekorací ale stále zůstávají umělé květiny. Nikdy se neokoukají a společně s květináči vytvářejí naprosto fantastickou scenérii.

Umělé květiny řeší nedostatek času na péči

Pokud se rozhodnete pro umělé květiny, ušetříte také spoustu času a financí, které jsou pro pěstování živých rostlin potřeba. Rozumné je to tedy v případě, že nemáte k živým rostlinám vztah nebo dostatek času pro pravidelnou péči. Umělé květiny totiž nevyžadují zalévání, hnojení, zastřihávání ani přesazení a přitom vypadají stále dokonale. Aby byly i umělé květiny k nepoznání od živých, je jejich součástí pár nedokonalostí, které vytváří autentický dojem.

Moderní květináče nabízejí pestrý výběr barev

Společně s umělými rostlinami musíte dbát také na vhodné květináče, které se liší podle druhu rostlin, které do nich zasadíte. Umělé květiny není potřeba přesazovat, proto pamatujte, že ten květináč, který jim vyberete, s nimi zůstane, dokud vás neomrzí. Květináče mohou mít různé rozměry. Nejoblíbenějším stylem jsou hranaté tvary vytáhlých rozměrů. Působí mírně atypicky a to v moderních domácnostech velmi žádaný vjem.

Pořiďte si na zahradu umělé stromy

Pokud vás umělé rostliny zaujaly natolik, že si je chcete pořídit i na svoji zahradu, terasu nebo do haly, volte raději umělé stromy, které díky své velikosti nezaniknou. Nemusíte si samozřejmě vybírat pouze urostlé a vytáhlé kusy. V nabídce najdete i menší vzrůsty, které vkusně doplní vaši domácnost i venkovní prostory. Volit můžete mezi jehličnatými a listnatými stromy. Dávejte ovšem opět pozor, aby se jednotlivé styly ve vaší domácnosti mezi sebou netloukly.

Zaujal vás tento článek? Navštivte nový magazín o bydlení a získejte inspiraci nejen o květinách!