Zahrada, kterou si vaše děti zamilují

Máte malé děti a chcete, aby trávili více času na čerstvém vzduchu? Pak byste jim měli zařídit vybavení zahrady tak, aby se jim líbilo zde trávit svůj volný čas. Zajímá vás, co byste měli na vaši zahradu přikoupit či přistavět a jak ji co nejvíce přizpůsobit pro pobyt s malými dětmi?

pixabay
ilustrační foto: pixabay.com

Dětské pískoviště nesmí chybět

Asi každé dítě sní o tom, že by mělo své vlastní hřiště. Pokud máte na své zahradě dostatek prostoru, neváhejte a snažte se tamní prostředí zařídit tak, aby si na něm vaše dítě dokázalo vyhrát. Tím základním, co byste měli zakoupit, je dětské pískoviště, které miluje snad každé dítě. Nejen, že si na něm může stavět tunely pro auta nebo hrady pro princezny, ale především zde vznikají první dětská umělecká díla. Snad každý si někdy vytvářel z písku bábovky nebo stavěl hradby a patrové zahrady. Umožněte to i svým dětem a pořiďte jim jedno z atraktivních dětských pískovišť. Nejčastěji se patrně setkáte s dřevěným pískovištěm, které je nejen praktické co se týče údržby, ale především také dobře vypadá. Dřevo jako materiál se vám bude skvěle hodit i k zahradnímu nábytku, případně i k dalším dětským atrakcím, které ještě plánujete na zahradu přikoupit.

Hravé atrakce pro děti

Dětská pískoviště využijí děti všech věkových kategorií a jsou bezpečná i pro ty nejmenší. Pro ty starší existuje i celá řada dalších atrakcí, které mohou zdobit vaši zahradu. Oblíbené jsou různé prolézačky, houpačky a skluzavky. V současné době je můžete zakoupit rovnou v sadách, které stačí jen sestavit a už si vaše děti mohou hrát. Jednotlivé části lze ale také zakoupit i zvlášť, takže si pak můžete vytvořit herní sestavu podle svých představ. Opět se zde nejčastěji setkáte se dřevem, které je velmi odolné. Vhodné je tak pro starší děti, zatímco těm mladším postačí atrakce vyrobené z plastu, které naopak nedoporučujeme pro starší děti, které by je snadno mohli svojí vahou nenávratně poničit.

K létu patří bazén

A protože se nám neodmyslitelně blíží letní sezona, neměli byste vynechat ani zahradní bazén, který využijí nejen vaše děti, ale i vy. Pokud však nechcete investovat do velkého rodinného bazénu nebo nemáte na zahradě dostatek volného místa pro jeho uložení, pořiďte dětem alespoň bazén nafukovací, který můžete klidně umístit třeba na terasu. Velmi populární pro malé děti jsou takzvané mušle. Jedná se o dvě platové části rozevřené mušle, z nichž jednu můžete využít jako pískoviště a druhou jako dětský bazének. I k dětským bazénům lze dokoupit různé doplňky, jako jsou například skluzavky, nafukovací palmy a podobný hravý sortiment. Zapomenout nesmíte ale ani na řádný přístřešek na dětský bazének, aby vaše děti byli chráněny před slunečními paprsky.