Nenáročné pokojové rostliny

Rostliny tvoří nedílnou součást našich domovů. Naučili jsme se je chápat jako nepostradatelné společníky pro náš interiér a pokud jim věnujeme tu správnou péči, budou nám dělat radost ještě po dlouhou dobu. Ne každý však má čas o rostliny pravidelně pečovat, a proto si dnes představíme pokojové rostliny, které jsou nejméně náročné.

rostliny
Zdroj: houzz.com

Jaké pokojové rostliny si zvolit

Protože na každý z nás je výborný pěstitel, bude nejlépe, když si zvolí takové pokojové rostliny, které příležitostná absence vody nijak neohrozí. Jednou z takových rostlin je i oblíbený fikus, který je ozdobou mnoha domácností. Kromě toho, že je fikus snadný na údržbu, patří k jeho přednostem také schopnost odstraňovat nečistoty ze vzduchu. Fikusů existuje mnoho druhů. Některé z nich mohou dorůst až do výšky dvou metrů.

Mezi další rostliny pro domov, které si můžete bez obav pořídit, patří tzv. tchynin jazyk. Tato rostlina je na údržbu skutečně až neuvěřitelně snadná. Nevadí jí přímé slunce a vyžaduje jen občasné zalívání, takže se během dovolené nemusíte strachovat, zda to vydrží týden bez vaší péče. I proto se stala jednou z nejčastěji vyskytovaných rostlin v interiéru.

Pořiďte si plazivý břečťan

Kdo by neznal břečťan, ať už jeho venkovní nebo domácí variantu. Obě dvě jsou snadné na pěstování. Jediné, co byste měli břečťanu dopřát je vlhko, tekuté hnojivo a stinné místo. Vhodný je třeba na skříni, odkud se může volně rozrůstat dál.