Velkoplošná dlažba, moderní řešení i pro vaše bydlení

Velkoformátová nebo také velkoplošná dlažba má celou řadu výhod a lze ji využít mnoha způsoby. Které to jsou?

Foto: Best.info

Výhody velkoformátové dlažby

Velkoplošná dlažba je samozřejmě pro některé vizuálně atraktivní. Na trh se dodává v mnoha různých barevných odstínech, vybírat můžeme i z pestré škály tvarů. Asi nejpopulárnější jsou ty klasické – obdélníky a čtverce. Současně se na trhu můžete setkat s různě zušlechtěným povrchem jednotlivých dlaždic. To ale není její jedinou předností.

Ačkoli se velmi často využívá ve veřejném prostranství, protože s ní dokážete požadovanou plochu zpevnit rychle, hodí se i do běžných domovů. Vydláždit s ní lze chodníky, terasy, okolí bazénů a mnoho jiného.

Spíše se doporučuje vydláždit velkoformátovou dlažbou větší plochu. Je to z toho důvodu, že výsledek pak působí celistvěji, a tedy z estetického hlediska lépe. Velkoplošná dlažba je elegantním a moderním prvkem vašeho bydlení.

Proč si vybrat betonovou dlažbu

Klíčovým faktorem pro to, aby nám dlažba dobře a dlouho sloužila, je výběr vhodného materiálu. Často se používá beton, jeho moderní verze litý beton oblíbený pro vzhledovou variabilitu, v hojné míře také kámen, nebo keramika. Konkrétní materiál bychom měli volit nejen s ohledem na design, ale také na funkčnost. Základní zásada, kterou bychom si měli uvědomit před nákupem, je ta, že tvrdší povrch znamená do budoucna méně náročnou údržbu.

K příslovečným stálicím patří mezi dlažbami určitě beton. Najdeme jej na mnoha zahradách, působí velmi přirozeně. Pro výběr hovoří především dostatečná výdrž a dlouhá životnost. Kvalitní dlažba zvládne i vyšší mechanické namáhání a bez problémů odolá i chemikáliím. Nevyžaduje přitom náročnou údržbu. Stejně tak představa o šedém betonu je při současných technologických možnostech jen mýtus. Vyrobit se dají také originální probarvené dlaždice.

Velkoformátové dlažby BEST vás o výhodách snadno přesvědčí. Stačí si z nepřeberné nabídky zvolit tu pravou.