Oblíbenost rohových sedacích souprav neustále roste

Na základě provedeného výzkumu mezi spotřebiteli bylo zjištěno, že stále více zákazníků preferuje nákup rohové sedací soupravy před koupí klasické sestavy. Za klasickou sestavu se považuje pohovka se dvěma křesly.

Proč jsou rohové sestavy tak oblíbené? Důvodů je hned několik. Asi tím nejhlavnějším je co nejefektivnější využití místa daného interiéru. Rohová souprava nezabere celý Váš obyvák, vyplní prázdný roh a umožní získat dodatečné místo třeba na oblíbené křeslo. Nemalým benefitem je využití samotného rohového prvku jako dalšího místa na sezení.

Široká nabídka rohových sedaček

A jaké rohové sedací soupravy v současné době trh nabízí? Pokud jste někdy soupravu sháněli, tak odpověď určitě znáte. Nepřeberné množství lišící se designem, kvalitou a cenou. Abyste vybrali ten správný model pro Vás, je třeba si uvědomit hned na začátku, k jakému účelu se sedací souprava kupuje (pohodlné sezení nebo i pohodlné spaní) a také v jakém stylu je místnost, kde bude tato nová souprava umístěna.

Moderní, designová souprava se hodí do obývacích prostor, kde převládá jednoduchost někdy až strohost a nadčasovost. Sedací souprava v klasickém stylu se zase dobře vyjímá v interiéru se starožitným nábytkem. A nesmíme opomenout rohové sedací soupravy v tzv. anglickém stylu dotvářející atmosféru útulného bydlení inspirovaného anglickým venkovem.

Zákazníci si vybírají rohové sedací soupravy také často pro jejich možnost objednání s rozkládacím mechanismem. Některé modely mají tento rozklad natolik kvalitní, že garantují pohodlné spaní i při každodenním používání. Sedací souprava tak splňuje funkci sedačky ale i postele, což oceňují zejména majitelé malých bytů.


Ukázka elektrické funkce polohování

Kůže nebo látka?

A abychom neměli výběr rohové sedačky lehký, je tu ještě volba potahového materiálu – kůže nebo látka. Oba materiály mají své výhody a nevýhody. Zastánci látkových sedacích souprav vyzdvihují její příjemný povrch a v případě volby látky s aqucleanem (kdy nečistoty lze odstranit lehce jen vodou) také její snadnou údržbu. Rohová kožená sedací souprava byla a je synonymem luxusu, výjimečnosti. Doba, kdy v nabídce byl jen jeden typ kůže a kdy kožená souprava byla spojována s lepivým či naopak chladivým pocitem při sezení, je už dávno pryč. Dnes si zákazník může vybrat z několika typů kůže lišící se svým zpracováním a tím i svými vlastnostmi.

Čalounické usně mají různou prodyšnost, sezení na soupravě se tak stává komfortním a příjemným. Těm, co hledají to nejlepší z nabídky, je doporučována kůže broušená tzv. nubuková, která se řadí mezi top materiály. O samotných barvách a odstínech kůže či látky nemá snad ani cenu mluvit. Nabídka je tak velká, že si musí vybrat i ten nejnáročnější zákazník.


Rohová sedací souprava z nubukové kůže

Rada na závěr

Závěrem lze dodat jen radu, že soupravu si kupujete hlavně pro sebe. Ne proto, aby vyhovovala návštěvě, když k vám přijde, ať už je to rodina nebo jen známí. Pokud nevíte, kde kvalitní rohovou sedací soupravu zakoupit, doporučujeme Vám společnost Bytcentrum, která má své prodejny v Praze a Napajedle. Nabízí sedačky od předních evropských výrobců, ale také výrobu sedacích souprav na míru.