Moderní aku nářadí vás nikdy nenechá na holičkách

Potřebujete provést opravy v místě, kde není elektrické připojení, nebo jsou zásuvky tak vzdálené, že musíte používat prodlužovací kabel, který vám ztěžuje práci? Pak uvítejte s otevřenou náručí jedinečné aku nářadí, které podstupuje v dnešní době již třetí generaci tohoto jedinečného vynálezu.

aku bruska - frička
Zdroj, foto: elvin.cz, Rekonstrukce hrou

Prvotní pokusy o upotřebení akumulátoru nedopadly příliš chvalně. Jediné díky neustálému vývoji pro upotřebení v kosmonautice se nakonec aku nářadí dočkalo uspokojivého výkonu a funkčnosti. Dnes je toto dobíjecí nářadí odlehčené, výkonné a samotné nabíjení trvá při nejvyšší kvalitě zvoleného nářadí pouhých několik minut.

Aku nářadí je vhodné i pro profesionály

Mohlo by se na první pohled zdát, že akumulátorové nářadí je vhodné pouze pro občasné kutily. Částečně tomu tak je a nářadí si našlo nejvěrnější stoupence právě v těchto řadách. Náročnější kolekce je ale plně uspokojivá i pro profesionály. Bez výjimek se vyrovná klasickému elektrickému nářadí a to jak výkonem, tak i funkčností.

Samotné aku nářadí se pro svůj rychlý a pestrý vývoj roztřídilo do jednotlivých kategorií stejně, jako je tomu zvykem u elektrického nářadí. Mezi nabízeným zbožím s dobíjením tedy najdete aku vrtačky, sekačky, pily, kladiva, hoblíky a dokonce i vysavače nebo svítilny. Dobíjecí nářadí tedy najde své uplatnění naprosto spolehlivě v různých oblastech. Opravy, stavby i údržba je s nimi maximálně jednodušší.

Ovládání aku nářadí je jednoduché

Životnost aku nářadí v žádném případě nekončí s životností baterie. Pokud se po čase stane, že akumulátorová baterie vypoví službu nebo je jeho životnost u konce, snadno si můžete pořídit samotnou baterii, která je součástí příslušenství. Moderní aku nářadí je navíc lehké a snadno padne do ruky. Ergonomický tvar patří mezi nejoblíbenější úpravy již třetí generace aku nářadí.