Ušetřete ročně na energiích až tisíce korun

Nestačíte se divit neustálému zvyšování cen energií a přemýšlíte, zda by bylo možné platit za ně méně? Pak jste patrně ještě neobjevili stránky, kde si můžete nechat zcela zdarma zjistit, jestli je váš současný dodavatel opravdu ten nejlevnější nebo byste se raději měli poohlédnout po jiném.


Zdroj: blog.timesunion.com, ušetřete peníze za energie

Zvolte si svého nejvýhodnějšího dodavatele

V případě elektřiny můžete využít internetových stránek, na kterých naleznete opravdu přehledné srovnání cen elektřiny. Pomocí nabízené kalkulačky cen si vypočítáte, jaké úspory byste mohli dosáhnout při volbě jiného dodavatele. Přijde-li vám poskytnutá nabídka opravdu výhodná, můžete ihned svého současného dodavatele změnit. Změna je sama o sobě velmi jednoduchá a nemusíte se vůbec obávat, že byste museli měnit nějaké zařízení nebo zapojení. Elektřina vám po celou dobu převodu bude dodávána naprosto beze změny.
Podobný postup sebou přináší i kalkulace ceny plynu, při které se dozvíte, zda máte i zde možnost výrazně ušetřit až několik tisíc ročně. Případný přechod na nového a zejména výhodnějšího dodavatele probíhá stejně snadno jako při změně dodavatele elektřiny.

Máte tak šanci snížit výši svých plateb jak za elektřinu, tak za plyn, což může v závěrečném součtu tvořit opravdu velkou úsporu vašich financí.

Jak se vlastně tvoří cena energií?

Nyní se podíváme na to, v čem spočívá právě již zmíněná možnost úspor. Jak plyn, tak i elektrická energie tvoří své ceny dle několika částí, z nichž největší tvoří část neregulovaná, kterou si stanovují sami dodavatelé. Každý z nich postupuje dle svých metod, a tak je jisté, že výše těchto částí se různě liší. To je však jeden z faktorů, podle kterého se vyhledávají nejvýhodnější dodavatelé. Ačkoliv výslednou částku tvoří i regulovaná část a daně, je to právě část neregulovaná, která má největší vliv na rozhodování se mezi tuzemskými dodavateli. V tomto konkurenčním prostředí je běžné, že se dodavatelé vzájemně předbíhají o to, kdo přiláká více zákazníků. Nenechte se od nich však oklamat nabídkami, které slibují více než ostatní dodavatelé. Právě z důvodu jak předejít klamavým nabídkám vzniklo srovnání cen energií, které dle vámi zadaných parametrů zjistí, zda neplatíte zcela zbytečně více za něco, co můžete jinde opatřit mnohem levněji.

Neváhejte a ušetřete

Věnujte několik okamžiků svého času ověření si, že neděláte chybu a nepřipravujete sami sebe o několik tisíc ročně. Není nic jednoduššího než si nechat zcela zdarma vypočítat, zda jsou vaši stávající dodavatelé energií výhodní a zbytečně vás neokrádají o peníze. Kalkulace cen plynu a elektrické energie vás k ničemu nezavazují a vy tam budete jen zcela nezávisle informování o tom jak a u kterého dodavatele můžete co nejvíce ušetřit.