Jakou plovoucí podlahu zvolit?

Plovoucí podlahy jsou velmi oblíbené a získávají si přízeň čím dál tím většího množství zákazníků. Co je na nich tak přitahuje a jak si zvolit tu správnou podlahu si prozradíme v následujícím textu.


Zdroj: Podlahy Quick Step

Snadno se udržují, jsou praktické, skvěle vypadají a dokreslují výslednou dokonalou podobu celého interiéru. Řeč je o plovoucích podlahách, na které se dnes podíváme trochu podrobněji.

Laminátové podlahy

Jejich výhodou je způsob pokládky, jelikož ta funguje na principu zámkové dlažby a zvládne ji tedy i amatér. Co nejspíš ocení většina potenciálních zákazníků je také množství variant tohoto typu plovoucí podlahy, jelikož s tak pestrou škálou pro vás bude snadné zvolit typ, které perfektně zapadne do stávajícího interiéru. Vyzdvihnout jistě zaslouží i snadnější údržba, dobrá vodivost tepla a odolnost vůči UV záření. Co je však nespornou nevýhodou laminátových podlah, je kratší životnost. Jednotlivé poničené kusy lamina lze sice nahradit snadno nahradit, ale jistě to není to, s čím by se chtěli noví majitelé často potýkat.

Dřevěné podlahy

Jsou sice ve většině případů dražší než laminátové a nenabízejí tolik možných variant, ale zase máte jistotu, že každý kus je skutečně originál. Přírodní dřevo ničím stejně kvalitně nenahradíte. Jejich životnost je poněkud delší, ačkoliv jsou zase pro změnu mnohem náchylnější k mechanickému poškození. Zmínit musíme i to, jak skvěle tlumí zvuky a jak se umí vypořádat s drápy domácích mazlíčků či pády těžších předmětů. Mezi nevýhody si jistě zařaďte i barvu, jelikož ta může na světle dostát své změny. S čím si však patrně už neporadíte, je samotná pokládka, která je nyní náročnější než u podlah laminátových a bude lépe, nepustíte-li se do pokládání sami, ale obrátíte se na zkušenějšího odborníka. Například plovoucí podlahy Brno vám ochotně zajistí veškerý potřebný servis.