Levný nábytek z palet vám dopřeje komfort i v ekonomické krizi

Finanční situace je v dnešní době závažným tématem. Lidé se snaží ušetřit, kde se dá a v mnoha oblastech se jim při této příležitosti daří objevovat nové způsoby levnějšího a přesto komfortního života. Velké změny proběhly v tomto ohledu i v oblasti výroby nábytku. Pokud se vám také zdá klasický nábytek příliš drahý, neváhejte a vytvořte si svůj vlastní nábytek z palet.

nábytek z palet
Zdroj, foto: 1.design-milk.com

Originální nábytek z palet není žádná věda a navíc můžete vytvořit spoustu užitečných výrobků, které zkrášlí váš domov a jsou vysoce praktické. Nejvýraznější výhodou je v tomto ohledu samozřejmě cena, která se pohybuje v rozmezí několika set korun podle velikosti nábytku. Pokud jste navíc opravdu šikovní, můžete si pořídit starší palety, které byly již používané a upravit je tak, aby je bylo možné za tímto účelem použít.

Nábytek z palet je velmi variabilní

Společně se zručností je důležitá při výrobě nábytku z palet také fantazie, která nemá téměř žádné hranice. Můžete k výrobě využít celý rozměr palety, nebo si jej upravit podle potřeby. Palety mohou být navíc použity jak vodorovně, tak i svisle. Prostor mezi jednotlivými paletami může sloužit k ukládání různých věcí. Důkazem obliby tohoto netradičního nábytku je jeho hojné využití jak v domácnosti, tak i v některých firmách a podnicích.

U nábytku z palet jsou dovolené i pestré barvy

Nábytek z palet můžete zanechat v jeho přirozeném vzhledu a vyvolat tak přírodní nebo rustikální atmosféru. Takový nábytek je využitelný v podobně laděných bytech, na zahradách nebo na chatách a chalupách. Palety lze samozřejmě také libovolně upravovat a barvit pomocí klasických nátěrových barev na dřevo. Záleží pak čistě na vás, zda dáte přednost hrubé struktuře tradičního dřeva, či vytvoříte dokonale hladký povrch. Do dětských pokojů pak můžete využít pestrobarevné provedení, zatímco za decentní styl se považují pastelové barvy.

Vytvořte si levně vlastní zahradní nábytek!

Pro venkovní využití je vhodné nábytek ošetřit ochrannými laky proti vlivům počasí a zvláště vlhku. Můžete tak vytvořit nejen zahradní křesla a stolky ale také vertikální zahrady, které lze díky skladnosti vytvořit z palet i na balkónech. Základem je pouze svislá poloha a dostatečná trpělivost při vyplňování paletového prostoru zeminou a sázení rostlinek. Společnost se začíná opět vracet k tradičním materiálům, které byly dříve považovány za samozřejmost. Zřejmě již také mají dost stále se opakujících plastových či kovových výrobků. Nábytek z palet je navíc originální a osobitý, jelikož na jeho vzniku máte podíl pouze vy.

nábytek z palet
Zdroj, foto: 3.design-milk.com