Elektrokotle: šetrná zařízení, široké uplatnění

Pořídit si vhodný kotel se pochopitelně vyplatí. Jednu z nejzajímavějších variant přitom představují elektrické kotle neboli elektrokotle. Proto se na ně na následujících řádcích zaměříme trochu blíže.

TL3
Foto: topenilevne.cz

Proč o pořízení elektrokotle uvažovat?

První výhoda elektrokotlů spočívá již v pořizovacích nákladech. Nejde přitom ani tak o cenu, ale o další investice. U plynových kotlů kupříkladu potřebujete poměrně drahou plynovou přípojku a prakticky u všech ostatních variant je navíc nutný komín a na něj napojené odkouření pro kotle. Budete s ním tedy mít také mnohem méně starostí, což je výrazným pozitivem pro řadu lidí.

Elektrické kotle dnes seženete v rozličných variantách (viz přehled elektrokotlů), přičemž platí, že jsou vhodné jak do běžných domácností, tak pro větší rodinné domy. Při jejich použití je možné využívat v závislosti na tarifu snížené sazby za elektřinu, potěší i menšími rozměry a hmotností, bezpečným a ekologickým provozem i nenáročnou obsluhou. A navíc je lze použít rovněž jako zdroj tepelné energie. Stačí Vám to?

V oblasti kotlů máte ovšem i další možnosti

V současné době jsou dalšími velice vyhledávanými variantami plynové a kondenzační kotle, případně dlouhodobě populární kotle na tuhá paliva. Samozřejmě že každý typ má něco do sebe, takže pokud nebudete při pořízení přehnaně šetřit, neměli byste mít následně při provozu prakticky žádný problém. V každém případě Vám doporučujeme obrátit se na odborníky, třeba na webu Topenilevne.cz, protože pouze tak budete mít jistotu, že zvolíte optimální řešení.