Rekonstruujete? Začněte u oken a dveří

Plánujete rekonstrukci vašeho bydlení, ale nevíte, s čím začít? Pusťte se do výměny oken! S výběrem nových plastových oken vám můžou poradit odborníci ze společnosti Profiplast, kteří nabízení kvalitní a cenově přijatelná okna včetně příslušenství a montáže. Výběr oken je skutečně důležitý, už pro lepší pocit bezpečí a zamezení hluku či chladu. Moderní okna, zejména ty plastová, se výrazně podílejí na úspoře energie a tvoří designovou souhru se dveřmi i interiérem.

rekonstrukceZdroj: zillow.com, lee calisti architecture+design

Dřevěná okna

Dřevěná okna jsou vyrobena z přírodního materiálu, který navozuje pocit kousku přírody přímo u nás doma. Rám okna tvoří lepený hranol, aby nedocházelo ke kroucení materiálu. Nevýhodou je nutné pravidelné natírání minimálně dvakrát ročně, nižší izolační vlastnosti v poměru s plastovými okny, dražší pořizovací náklady a náročnější údržba. Naopak velkým plusem je moderní design, ohled k životnímu prostředí a prodloužená životnost. Výběr oken se odvíjí také od stavby, kam budou okna požita. Jestliže někdo touží bydlet v roubence nebo dřevostavbě připomínající srubovou stavbu, těžko se rozhodne pro jiná než dřevěná okna.

Plastová okna

Plastové okna jsou nejpoužívanějším typem oken. Jsou levná na pořízení i údržbu a zajišťují velkou tepelnou údržbu. Stavby a rekonstrukce vybízejí k uváženému výběru oken podle základních aspektů, jako jsou cena, typ domu nebo místo použití. Prvořadým stanoviskem by měla být také kvalita a záruka. Už dávno neplatí, že plastová okna musí být nutně bílá, na trhu je k dostání široké spektrum barevného provedení a dekorů dřeva. Nejen proto jsou plastová okna rozumnou volbou při porovnávání cen a vlastností oken.

Hliníková okna

Hliníková okna jsou jasnou volbou pro ty, kdo očekávají bezúdržbový provoz. Hliníková okna jsou odolná, moderní technologie vyřešily tepelné ztráty a tak jediné, co nás může odradit od koupě, je cena. Hliník umožňuje vyrobit lehká a konstrukčně přesná okna. I přesto se stále setkáváme s názory, že hliník působí příliš studeně. Záleží jenom na vás, čemu dáte přednost a jakou investici chcete provést právě do oken. Zaujaly vás nabízené materiály? Ať už se rozhodnete pro plastová okna nebo dáváte přednost dřevěným či hliníkovým, s konečným výběrem se poraďte s odborníky.

Střešní okna

Již delší dobu se diskutuje o tom, jak jsou vlastně střešní okna nepraktická. Pro některé je to ale naprostá zvláštnost a nedají na ně dopustit. Střešní okna dodávají interiéru jedinečnou atmosféru, denní světlo i dostatek čerstvého vzduchu. Při výběru střešních oken dbejte na kvalitní zpracování a použití prvotřídního materiálu, jinak se může stát střešní okno neřešitelným problémem s únikem drahé energie. Stejné to je i se dveřmi. Každý materiál má své výhody a nevýhody a každý zákazník má svou představu a požadavky. Zvažujete, že koupíte okna a dveře neváhejte se obrátit na profesionály, kteří vám poradí, jaký materiál je pro vás tím nejvhodnějším.

snižování nákladů na bydleníZdroj: zillow.com, OwenHomesLLC