Pivo dělá krásná těla odteď u vás doma!

Vzpomínáte na časy, kdy jste seděli na terase či balkoně a zaplatili cokoliv, kdybyste měli po ruce dobré vychlazené pivo? Osvěžit se tímto lahodným nápojem můžete nyní kdykoliv sami doma, stačí si pořídit domácí výčepní zařízení! Bojíte se, že se vám investice do nákupu nevrátí? Našli jsme dostatek důvodů, které vás skutečně přesvědčí.

výčepní zařízeníZdroj: usnews.com

Party a oslavy

Přestaňte se tahat s těžkými plastovými kartony piv, už nemusíte shánět na poslední chvíli bečky a půjčovat si výčepní zařízení. S nákupem výčepního zařízení budete vždy připraveni na nečekanou návštěvu nebo oslavu s rodinou. Pokud jste skutečnými milovníky piva, s domácím výčepem se z vás stanou odborníci v čepování. A jaká by to byla oslava bez piva, že? Výčepní zařízení můžete použít k dalším účelům; na svatby, narozeninové akce, pivařské grilování s přáteli, nebo si zpříjemnit dovolenou. Jestliže hledáte skutečně originální dárek pro přítele či manžela, který považuje pivo za „svůj denní chléb“, neváhejte ho potěšit praktickým dárkem.

Údržba

Výčepní zařízení si žádá náležitou údržbu, díky níž prodloužíte životnost samotného zařízení a zlepšíte chuť piva. Po každém použití výčep propláchněte tlakem vody. Použít můžete sanitační adaptér, který zakoupíte jako příslušenství k výčepnímu zařízení. Výplachem se zbavíte všech zbytků nápoje a usazenin. Čištění lze provést také chemickou cestou pomocí sanitačního sudu, který je rovněž k zakoupení jako příslušenství k výčepní výbavě. Při čištění nezapomínejte na výčepní kohout a narážeč. Je potřeba je rozebrat, namočit do sanitačního roztoku a vyčistit od všech usazenin. Nakonec udělejte průplach čistou vodou.

Když nechcete nové

Od nákupu pivního zařízení vás může odradit cena, která se může některým zdát vysoká. Kvalitní pivařskou výbavu koupíte již od sedmi tisíc korun, vždy záleží na typu a použití materiálu.  Pro nákup jednoduchého kompaktního přístroje do domácnosti a na zahradní party můžete navštívit bazar výčepní techniky. V bazaru najdete zkontrolované použité výčepní náčiní a navíc dostanete záruku v délce šesti měsíců. Mnohdy je zboží v pivním bazaru jenom odzkoušené nebo velmi málo používané a ceny skutečně příznivé.

Když si radši půjčíte

Jestliže nepatříte k vášnivým pivařům a propočty vás od koupě nadobro odradili, nenechte si zajít slinu. Domácí výčep si můžete půjčit v Brně, kde je specializovaná pivotéka Brno. V kamenné prodejně můžete zakoupit speciální zahraniční či ochucená piva, která obšťastní každého znalého milovníka piva. Je pouze na vás, zda-li si výčep koupíte, půjčíte. Až jednou vyzkoušíte, jaké to je pozvat sousedy na domácí točené, zjistíte, že domácí výčep je nutnou výbavou. Vždyť pivo je zdravé, chutné a obsahuje důležité vitamíny, že?

výčepní pípy fotografieZdroj: kpbistro.com