Umělé květiny jsou oblíbená výzdoba do interiérů i exteriérů

Zamilovali jste se do různých druhů zelených rostlin, ale nemůžete si je pořídit, protože vám hrozí riziko alergie? Živé rostliny navíc nemůžete umístit ani do ložnic a dětských pokojů, protože vylučují oxid uhličitý, což je nezdravé pro dýchací soustavu, zvláště během spánku.

květinyZdroj, foto: homeklondike.com

K živým rostlinám můžeme přidat ještě řadu dalších nevýhod, jako je finanční a časová náročnost, neustálá péče a nestálý vzhled. Rostlinám totiž musíte věnovat maximum času a ani potom nemáte zaručeno, že budou vypadat k světu.

Péče o umělé rostliny je naprosto nenáročná

Ideálním řešením pro všechny tyto problémy jsou umělé rostliny. Riziko alergie je v jejich případě minimální a bez obav je můžete umístit do jakékoliv místnosti. Péče o umělé rostliny spočívá pouze v setření prachu z umělých listů a jinak si jich nemusíte vůbec všímat. Realistický dojem zajišťuje pokroková výroba, která nezapomněla ani na nedokonalosti přírody a proto mohou mít umělé květiny zažloutlý nebo povadlý lístek nebo pokřivený kmínek. Díky tomuto detailu vypadají i umělé rostliny jako živé.

Umělé palmy poskytují nádech exotiky

Speciálním druhem těchto rostlin jsou umělé palmy nebo stromy. Většinou bývají většího vzrůstu, a proto skvěle vyniknou i ve venkovních prostorech. Navíc z nich vyzařuje nádech exotiky, což jistě vzhledem k pojetí moderních domácností oceníte. Pokud se rozhodnete pro umělé palmy, dobře vybírejte druh i velikost. Každá maličkost včetně moderních květináčů má velký vliv na celkový dojem a může ovlivnit také styl daného prostoru. V každém případě je tato výzdoba do interiérů nejoblíbenější.

Vyzkoušejte účinek, který mají pokojové fontány na ovzduší

Pokud vám budou exotické rostliny málo, můžete podnítit neobvyklý dojem také pomocí pokojových fontán. Díky neustále kolující vodě a zurčícímu zvuku získáte ideální relaxační prostředek. Tyto pokojové fontány mají navíc obrovský vliv na zvlhčování vzduchu v každé místnosti. Je tedy vhodné je umístit i do ložnic a dětských pokojů. Pestrý výběr různých druhů a tvarů vám poskytne volnou ruku při dekorování místnosti. Nejoblíbenější jsou pak fontány atypické, které působí téměř nadčasově.