Nadčasové bydlení, které už tu jednou bylo

Bydlení ve dřevěných stavbách je tu už od pradávna, ale zamysleli jste se někdy nad tím, jak moc bylo bydlení našich předků nadčasové?

Dřevo vypadá krásně na pohled, navíc má mnoho výhod, jak už zdravotních tak tepelně-izolačních. Je to materiál, který vydrží stovky let, podívejte se na dřevěné kostely ve Skandinávii, ty stojí už více jak osm set let. Dřevo je zkrátka materiál, kterému se dá věřit a v dnešní době betonu a betonových krychlí rozhodně vyčnívá z řady.

Dřevo – ochránce i léčitel

Dřevo má oproti jiným materiálům hned několik obrovských výhod. Když ho použijete pro svou stavbu, dokáže samo dýchat. Znamená to, že bude udržovat stálou vlhkost a podle venkovní teploty přizpůsobí svou teplotu. V létě tak budete mít ve srubu příjemný chládek a v zimě naopak teplo.

Vlhkost, kterou dřevo udržuje, zabraňuje šíření škodlivých organismů ve vzduchu a k tomu ještě pohlcuje nepříjemné pachy.

Srub bude plný dřeva, takže taky plný silic. Ty tvoří příjemné dřevěné aroma a pomáhají při problémech s dýcháním a alergií. Kdo by nechtěl dům, který léčí.

Tradice má styl

Dřevo je zkrátka materiál, který pochází přímo z přírody a je to na něm vidět. Nepotřebujete žádné omítky a fasády, máte materiál, který je krásný sám o sobě. Nechte se pohltit přírodou.

Pokud vás oslovilo bydlení ve spojení s přírodou a s tradičním materiálem, můžete se podívat na již realizované stavby společnosti Woodlife, která se stavbou dřevěných domů, srubů a roubenek zabývá už skoro deset let.

Zalíbila se vám myšlenka bydlení ve dřevěném? Hledáte materiál, který bude sloužit vám i vaší mysli. Dřevo je ideální společník pro váš nový domov. Zažijte přírodu s Woodlife.