Zahradní domky nachází nové – vysoce praktické využití!

I vy si možná pod pojmem zahradní domek vybavíte nějakou menší boudu v nelichotivém stavu, do které se ukládá nářadí, zahradní nábytek a další věci, které na zahradě používáte.

ilustrační foto: domky-herold.cz

Zahradní domky zažívají velký návrat. V současné domě jsou vnímány nejen jako praktický, ale i jako estetický doplněk zahrady. V létě navíc dostávají ještě větší význam. Je totiž možné je využít nejen jako odkladiště věcí…

Jak vybrat zahradní domek?

Pokud chcete, aby zahradní domek sloužil dlouhá léta a současně na zahradně vypadal dobře, nesmíte na něm v žádném případě šetřit. Ideální volbou jsou v tomto případě zahradní domky vyrobené z kvalitního dřeva, které díky použití přírodního materiálu skvěle zapadnou do konceptu každé zahrady.

RADA:  Z hlediska výdrže je nejlepší volbou smrkové dřevo. Je hodně tvrdé, takže výborně odolává i nepříznivým přírodním podmínkám. Dřevo je také třeba ošetřit vhodnými přípravky.

Určitě je třeba dbát i na estetickou stránku. Má-li domek vypadat dobře, nesmí se jednat jen o „boudu“ se střechou. Nejlépe vypadají ty, které mají klasickou konstrukci jako reálné domy. Na trhu jsou dokonce i zahradní domky s netradičním šestiúhelníkovým půdorysem, které vypadají velmi luxusně. Volba designu je na vás, nechte si záležet a výběr neuspěchejte.

Netradiční využití: Zahradní domky jako ubytovací prostory

Pokud vyberete správně, můžete zahradní domek využít netradičním způsobem a udělat z něho příjemné ubytovací prostory pro vaše hosty. Toto využití je vhodné zejména v létě, kdy jsou teplé noci. Vaši hosté se nebudou muset mačkat ve vašem domě, nebo dokonce spát na zemi. Užijí si romantickou noc v dřevěném domku, což se jim bude určitě příjemnější.

Na co si dát pozor?

Pokud se pro toto využití rozhodnete, je třeba domek připravit. Interiér domku vybavte postelemi a alespoň malými úložnými prostory. Koupit můžete i závěsné skříně. Nezapomeňte ani na doplňky. V oknech by měly být záclonky, aby hosté měli dostatek soukromí. Důležité je i osvětlení. Svíčky jsou sice romantické, ale do zahradních domků nepatří. Mohlo by dojít k nehodě a požáru. Pokud nemáte v domku zavedenu elektřinu, použijte osvětlení na baterie.

Důležitá je kvalita podlahy a střechy. Na podlaze by mělo být kvalitní těsnění, které zabrání tomu, aby od země stoupal chlad. Střecha zase nesmí propustit déšť. Ideální je moderní šindelová střecha, která je i designově velmi atraktivní.

Kde?

Pokud o nákupu zahradního domku uvažujete a chcete kvalitu za dobrou cenu, neměla by vaší pozornosti uniknout nabídka od HEROLD. Na stránkách www.domky-herold.cz najdete bohatý výběr, ve kterém nechybí ani luxusní zahradní domky. Navštívit můžete i kamennou prodejnu v Kutné Hoře.