Výhodné hypotéky na bydlení

Pod pojmem luxus se většinou vybaví honosná vila s několika bazény a vlastní přistávací plochou pro vrtulníky. Smutnou pravdou ale je, že luxus je v dnešní době i docela obyčejný byt pro průměrnou rodinu s průměrnými požadavky. Takový byt totiž stojí kolem milionu korun a to je víc, než je většina lidí schopna za rok vydělat. Východiskem z této situace je hypotéka.

zelený botič
Zdroj: pinterest.com

Idea bydlení ve vlastním

Hypotéka je závažný krok, je to finanční závazek na dlouhé roky. Ale má velký význam. Bydlet kvalitně a podle svých představ je životním cílem snad každého jedince, málokoho může uspokojit bydlení v pronájmu. Hypotéka na bydlení je odrazový můstek ke zvýšení životního standardu. Pochopitelně se může týkat i rodinných domů, chalup nebo pozemků.

Srovnejte si to

V dnešní době existuje nepřeberná spousta různých hypoték – v této branži mezi sebou soupeří desítky různých společností, od velkých kolosů (nadnárodních bankovních společností) až po ty nejmenší firmy. Je prakticky nemožné se v tak široké nabídce orientovat. Není moc rozumné jít po hlavě do jedné z prvních společností, které se namanou, jenom na základě informací z televizní reklamy nebo útlého propagačního letáčku. Hledejte, jestli konkurence nenabízí podobný typ hypotéky za výhodnějších podmínek. Nejefektivnějším způsobem, jak to mít pod kontrolou, je využít služby tzv. kalkulačky na hypotéku. Je to naprosto jednoduchá věc a je to zdarma. Do této online aplikace zadáte požadovaný typ úvěru (účelová nebo americká hypotéka), zvolíte výši úvěru, stanovíte si dobu splatnosti a můžete si vybrat i fixaci. Během pár vteřin se vám ve výstupu zobrazí, jaké jsou vaše možnosti.