Relax na chalupě je v létě ideální dovolená

„A chatičku máte? A je to vaše chatička? Tak pojďte na kávičku…“ Poznali jste kousek historky Miroslava Donutila o tom, jak cena nápadníka vzrůstala s vlastnictvím víkendové chatky? Proč je vlastně relax na chalupě tak vyhledávaný?

Spousta z nás má v současné době sedavou práci v kanceláři, kde je od rána do večera. Možná ani z okna nevidíte někam ven, na stromy, ale jen na další budovy. Pak je jasné, že o víkendu nebo o prázdninách chcete odpočívat mimo civilizaci. Zvlášť tehdy, pokud nemáte náladu na lidmi přeplněné turistické destinace.

Ale pobyt na chatě někde v přírodě, kde vás ráno budí zpěv ptáků a večer můžete hledět do uklidňujících plamenů ohně v krbu nebo venku v ohništi, číst si a procházet se po lese, to je balzám na nervy.

Pohoda na chalupě s výhodami 21. století

Je jasné, že asi nebudete chtít z pohodlí vašeho domova s Wi-Fi, mikrovlnkou a teplou sprchou skočit do 19. století, topit si dřevem a večer svítit petrolejkou.

Moderní chalupa by měla mít (možná až na připojení k internetu) všechno, na co jste zvyklí. Od zavedené elektřiny, splachovacího záchodu až po pěkné vybavení. A jak na to, abyste nebyli zbytečně zavalení nepotřebnými a kýčovitými věcmi, ale zároveň jste zachovali lehce „rustikální“ nebo „venkovský“ vzhled?

Inspirujte se v moderních interiérech ve stylu Provence nebo vintage. V kuchyni to budete mít jednoduché. Stačí najít to správné nádobí, na zeď pověsit sušené bylinky a posezení udělat z poctivého dřeva. Ale pamatujte, méně je někdy více, nechcete se přece cítit jako v muzeu.

A co ložnice? Máte vhodnou matraci? A používáte staré povlečení z domu, nebo máte speciální set povlečení na chalupu? I povlečení totiž dokáže navodit tu správnou atmosféru.

Na romantickou notu vás naladí bavlněné povlečení s růžemi nebo lučními květy. Pokud se chcete vyhnout žehlení, doporučujeme pořídit krepové povlečení, u kterého je lehce zmačkaný vzhled trendy. Jestli hledáte inspiraci, zvýhodněný set na chalupu najdete na e-shopu jihočeské firmy Kvalitex. Udělejte si před dovolenou radost.