Designový hotel, který může inspirovat

Někdo navštěvuje hotelové pokoje jen o dovolené, jiný v nich kvůli své práci tráví téměř více nocí než doma. Každopádně by měl hotelový pokoj působit příjemným dojmem a navozovat pocit pohody, abyste se v něm ráno probouzeli svěží a odpočatí.

50 Shades
Petr Stolín – 50 Shades Of Grey

Většina hotelů se spokojí s naplněním tohoto poslání, jsou však i takové, jež nabízejí něco navíc. Jedním z nich je i nově otevřený Pytloun Grand Hotel**** Imperial v Liberci. V čem tedy spočívá jeho ojedinělost? Kromě možnosti luxusního přenocování totiž nabízí i inspiraci, zážitky a příběhy, které s sebou jednotlivé pokoje nesou.

Za zcela novou fasádou hotelu, vybudovaného ve 30. letech minulého století, se totiž kromě pohodlných a luxusních pokojů Superior a Superior Deluxe ukrývá i 29 designových pokojů navržených předními českými architekty a designéry. A protože každý z nich navrhoval jiný designér či studio, je také každý z nich zcela originální, ať se jedná o jeho styl, barevnost či použité materiály. Jednotlivé designové pokoje tedy v podstatě fungují jako galerie soudobého českého interiérového designu a můžete se v nich inspirovat i při zařizování vlastního domu či bytu. Originálních nápadů a netradičních řešení zde najdete opravdu mnoho.

Zajímavé je například originální řešení osvětlení jednotlivých pokojů. Na řadě z nich jsou využité LED pásky, většinou jako doplněk hlavního osvětlení, na dokreslení nálady pokoje. LED pásky jsou zasazené například do stropních podhledů, okolo okenních závěsů, lemují čela postelí a nebo jsou naopak umístěné pod postelí, což vytváří zajímavý světelný efekt. Díky tomu máte dojem, jako by se postel vznášela nad zemí. Pokoj architekta Ivo Prokela s názvem Linie světla dokonce LED pásky využívá jako hlavní osvětlení – probíhají nejen po celém stropě, ale pokračují i kolmo do čela postele. Pokoj, laděný za denního světla do fialových odstínů, si tak díky LED páskům můžete večer „vybarvit“ podle vlastní nálady.

Ivo Prokel - Linie Světla
Ivo Prokel – Linie Světla

Zajímavé je i použití nejrůznějších materiálů na stěnách, podlaze i nábytku, které pak dodávají pokoji jeho charakteristický styl. Například Jizerský pokoj architekta Davida Vávry je obložen dubovým dřevem, čímž v hostech vyvolá pocit, že není v centru Liberce, ale uprostřed nedalekých Jizerských hor. Další pokoj, který pracuje se dřevem, je Hunting Room neboli lovecký pokoj z pera architektky Barbory Mluvkové z ateliéru Konceptual. V tomto pokoji máte dojem, že jste se ocitli v loveckém zámečku. Podlaha z dubové mozaiky zde plynule přechází i na stěny, kde tvoří čelo postele, noční stolky i psací stůl. Stejná mozaika je použitá i na podlaze pokoje architekta Ondřeje Kamenického s názvem Na vlně. Zde se podlaha před postelí zvedá v zajímavou vlnu, která tvoří kostru postele. V ní je zasazena pohodlná matrace a vy se na této vlně můžete nechat ukolébat k nerušenému spánku.

Na vlně
Ondřej Kamenický – Na vlně

Nejrůznější materiály můžete vidět i v koupelnách designových pokojů. Kromě moderních velkoformátových obkladů zde najdete i drobné skleněné mozaiky a další materiály. Například v koupelně pokoje s názvem Backstage je namísto obkladů použitá zlatá stěrka, která skvěle dokresluje dojem luxusního hollywoodského sídla filmové hvězdy. Když se k tomu přidá i velkoformátová fototapeta nad postelí, světlo v podobě filmového reflektoru a režisérské křeslo, relax v duchu Hollywoodu může začít.

Backstage Pytloun hotel
B. Mluvková, Konceptual – Backstage

Jestliže chcete zažít toto a mnohem více na vlastní kůži, vyberte si designový pokoj podle svého gusta a vyražte na inspirativní a zážitkový výlet do Grand Hotelu Imperial v Liberci.

www.imperial-liberec.cz