Zabezpečení domu není radno podceňovat

Není snad nikdo, kdo by se někdy ve svém životě nestal obětí zlodějů, do jejichž hledáčku se dostanete velice snadno. Kriminální živlové jsou na každém kroku a proto je potřeba si o to více hlídat svůj majetek. Už dávno nestačí si věci jen zamykat.

zabezpeceni-domu1

Pokud je chcete skutečně uchránit od zlodějů, potřebujete něco víc. To něco víc najdete rozhodně u odborníků, kteří vám pomohou zabezpečit váš domov, či jiné prostory.

Proč se obrátit na profesionály?

Zabezpečit dům můžete mnoha různými variantami. Nejdůležitější ovšem je to, aby byl vámi vybraný systém zabezpečení domu co možná nejefektivnější, předvídavý a hlavně naprosto spolehlivý. Dnešní zlodějíčkové jsou poměrně vychytralí a mají různé způsoby, jak se dostat přes bezpečností zařízení. To ovšem sledují vývojoví technologové, kteří vyvíjejí metody, jak se proti nim bránit. I z těchto důvodů není od věci obrátit se na bezpečnostní agentury, které vám mohou na míru navrhnout zabezpečení vašeho majetku.

Jak se pozná kvalitní zabezpečení?

Domácí bezpečností systém, díky kterému můžete s klidným vědomím každou noc usínat, by měl splňovat následující kritéria:

  • Pokrývat všechny ohrožené místa
  • Kombinovat několik bezpečnostních prvků zároveň
  • Být sestaven výhradně z kvalitních komponentů
  • Být precizně sestaven a profesionály zapojen
  • Být zajištěn průběžný servis a pravidelná kontrola funkčnosti
  • V případě potřeby existuje možnost rozšíření

zabezpeceni-domu2-kamerove systemy

Jak tedy správně zabezpečit dům?

Aby bylo zabezpečení vašeho domu či jiné nemovitosti naprosto dokonalé, mělo by být realizováno dvěma směry a to mechanicky a elektronicky. Co se týká mechanického zabezpečení, jsou na mysli například dveřeokny, závory, mříže a také i zámky. Bohužel ale i všemožně betelné mříže a zámky mohou mít nějaké své slabé místa, přes které se zloději mohou dostat a proto je potřeba se pojistit s pomocí elektronického zabezpečovacího systému (EZS), který funguje na základě čidel a alarmů, popřípadě také doplněný o kamery nebo další bezpečnostní prvky.

Elektronický zabezpečovací systém

Elektronický zabezpečovací systém je řízen ústřednou, která má pod svými křídly celou hlídanou oblast. Nainstalované detektory jí dávají veškeré informace o situaci v dané oblasti, kterou hlídá. Díky čidlům jde snadno rozpoznat nežádoucí aktivity, ke kterým patří například pohyby osob, rozbití okna, otevření dveří, nebo i požár. Jakmile dojde k narušení objektu, ústředna okamžitě začne reagovat a to tak, že buď spustí sirénu, pošle SOS SMS majiteli objektu, či může kontaktovat pracovníka bezpečnostní agentury společně s Policií nebo popřípadě i hasiči. Vše záleží na nastavení a vašich preferencích.

zabezpeceni-domu3

Víc než alarm

To, že elektronický zabezpečovací systém uvědomí příslušné orgány o přítomnosti zlodějů, neznamená, že je vyhráno. Pořízený videozáznam z bezpečnostních kamer může nejen pomoci vyšetřovatelům, ale také vám samotným při jednání s pojišťovnou ohledně náhrady škody. Z těchto důvodů se doporučuje kombinace EZS s kamerovým systémem (CCTV). Hlavní výhodou kamerového systému je možnost kdykoliv zkontrolovat současnou situaci v hlídaném objektu.

Zabezpečení vašeho domova

Základem celého systému, který bude chránit váš domov, je zabezpečovací ústředna s GSM komunikátorem. Jestliže dojde k narušení objektu, bude poslána poplachová SMS na předem zvolené telefonní číslo. Dále budete mít k dispozici bezdrátovou klávesnici, 4x bezdrátový pohybový detektor, 3x bezdrátový magnetický dveřní kontakt (vstupní dveře a garážová vrata) a bezdrátovou vnitřní kontrolu. To vše je jen základní balíček. Podle svých preferencí jej můžete různým způsobem rozšířit například o detektory pohybu, požáru, zaplavení atd. EZS toho ovšem zvládne mnohem více. Kromě toho, že profesionálně ohlídá váš domov, tak může také na dálku ovládat nejrůznější spotřebiče v domácnosti jako například topení, klimatizaci, zavlažování atd. Ovládání celého tohoto systému je velmi jednoduché a zvládnou ho jak malé děti, tak i starší lidé. Dokonce jej můžete ovládat pomocí svých chytrých telefonů, PC, či tabletu.

Pokud hledáte zkušené profesionály, kteří zabezpečí váš domov, rozhodně je můžete najít ve společnosti Top Security s.r.o., kde mají více než 20 let zkušeností se zabezpečovacími systémy. Společnost má také vlastní vývojové středisko! Což už o něčem svědčí.