Vybíráme koberec do dětského pokoje

Zařizujete dětský pokojíček a potřebujete zvážit nákup dětského koberce? Poradíme vám, proč zvolit právě koberec do pokojíčku a jaké výhody vašemu dítěti přinese. Rozhodování mezi plovoucí podlahou a kobercem pro děti je často diskutovaným tématem. Při výběru ale vyhrávají koberce na plné čáře. Zcela nevhodná je studená a tvrdá dlažba, pokud zvolíte laminátovou podlahu, položte na ni alespoň kusový koberec v prostoru určeném na hraní.

kobereček
Zdroj: handmadecharlotte.com

Výhody koberce

Největší výhodou koberce v dětském pokoji je bezesporu ochrana dětí před prochladnutím a pogumovaná spodní část koberce, která brání uklouznutí. Na trhu jsou k dostání speciální dětské koberce, které v dětech probouzí fantazii a rozvíjí myšlení. Koberce ocení také vaši sousedi, neboť alespoň částečně tlumí hluk a navíc chrání předměty před rozbitím. Dětské koberce jsou navíc k dostání v pestrých barevných variantách, s oblíbenými postavičkami či pohádkových hrdinů.

Jaký koberec vybrat?

Existují dva způsoby, jak koberec položit. Pro menší děti se hodí spíše kusové koberce, které se snadněji udržují. V tomto případě doporučujeme hrací koberec do každého pokojíčku, který vaše dítě chrání a navíc zabaví. Pro větší děti, kde již nehrozí riziko rozlití barviček nebo zašlapané kousky plastelíny, můžete zvolit celoplošnou pokládku a to klidně do větší výši po stěnách. Zabráníte tak oděrům a modřinám. Dětské koberce rozzáří úsměv vašich dětí, nezapomeňte také na zábavu, kterou hravě zastane hrací koberec s motivem města, vláčku či království princezen.