Tátové na mateřské

Děti hrající si na dětském hřišti a kolem nich klábosící maminky. Poslední dobou se také do aktivních debat o dětech zapojují i pánové, kteří rovněž přišli dělat bábovičky se svými ratolestmi. Myslíte, že mají takové netypické koníčky? Omyl, dnes je čím dál častější, trendem, že se mateřské dovolené ujme muž. Lépe vydělávající manželka, nemoc nebo rozchod, může být důvodem, proč se na mateřské ocitne táta.

táta na mateřské
Zdroj, foto: Old Shoe Woman

Táta jako máma

Starost o dítě není jednoduchá a to víc pro muže, kteří jsou pradávna stavěni do role živitele rodiny. Situace, kdy si najednou mají poradit s plačícím dítětem, není vždy jednoduchým úkolem. Tátové na mateřské dovolené ale za maminkami nezaostávají. Vždy přijdou na správný způsob jak dítěti pomoci. Nejtěžší období je hned po narození. Miminka nemluví, pláčou, pláčou a pláčou. Ani pro ženy není někdy jednoduché zjistit, jestli důvodem pro nekončící nářek je hlad, bolení břicha, únava nebo plné plíny. Dokud dítě nemluví je určitě obtížné pro všechny rodiče rozpoznat potřeby dítěte. Velmi dobrou pomocí jsou diskuze s ostatními rodiči, chytré knížky nebo portály určené třeba přímo tatínkům na mateřské.

Vše o dětech

Internetové stránky takového ražení většinou poskytují velmi dobré informace a rady týkající se snad všeho, co je spojeno s dětmi. A tak se nebojte, že tátové nezjistí, které jídlo můžou dítěti dát, jakou používat kosmetiku nebo jaké jsou příznaky nemoci. Děti určitě budou u tátů v dobrých rukou!

Náš tip: hledáte nejlepší dětská hřiště? Více informací naleznete zde.