The Cluny: luxusní bydlení od Guz Architects

Hlavní myšlenkou studia Guz Architects bylo vytvořit hi-tech bydlení spjaté s přírodou. Projekt The Cluny, který se nalézá v centru Singapuru vypadá jako z jiného světa a my vám ho představíme trochu blíže.

bydlení podle Guz architects

Rodinné bydlení


Přesně sem řadí Guz Architects tento dům, který je obklopen přírodou, na každém kroku vyzařuje pohodlím a rájem pro relax. Dům má mimo rozmanité fauny ekologicky-přátelská fotovoltaická svítidla, solární výhřev vody a solárně poháněný bezpečnostní systém, který je zabudovaný tak, aby nenarušoval přírodní ráz interieru ani exterieru.

V dalších článcích pro vás máme připravenou celou řadu neméně zajímavých „zelených“ projektů, domů a prázdninových resortů právě od Guz Architects, kteří jsou předními architektovými studii na světě, kteří razí současný trend těchto “zelených” projektů a udávají tak možný směr, kterým by se mohly developerské projekty ubírat.

Přírodní materiály, kam se podíváš


Projekt The Cluny má interiér vytvořen z přírodních materiálů, kde dominuje dřevo, přírodní kámen, kůže, kov a doslova z něj vyzařuje už tak pozitivní dojem celé stavby.

Mimochodem, kritika pro Českou republiku určitě není zcela na místě. Pokud se zaměříme na současné české developery, opírají se čím dál více o přírodu a zeleň, která je vidět mnohdy i na střechách bytových domů a obchodních center.
 

dům podle Guz architects

projekt od Guz architects

bydlení podle Guz architects

bydlení podle Guz architects

bydlení podle Guz architects
bydlení podle Guz architects
Foto: The Cluny, Guz Architects – www.guzarchitects.com