Atraktivní bydlení nemusí být vždy tradiční

Způsob, jakým žijeme a bydlíme, může zčásti odrážet naši osobnost, ale samozřejmé také i náš životní styl a finanční možnosti. V minulosti bylo pravidlem, že čím dražší byl dům, tím oblíbenější byli jeho obyvatelé.

top bydlení
Zdroj, foto: photos2.zillow.com

Dnes ovšem lidé začínají přicházet ještě na jednu důležitou skutečnost a tou je originalita. Nikde přeci není psáno, že musíme dodržovat předepsanou konvenci, a že všechny styly bydlení musejí být v určitých bodech stejné.

Vytvořte si originální domov

Nejvíc bodů proto v dnešní době sbírají domy a byty, které se nějakým způsobem výrazně odlišují. Může jít o netradiční tvar, či zvláštní okolí domu. Proč by nutně musela být okna hranatá a stěny domu rovné? Kde je psáno, že komín musí být pouze na střeše a zahrada rovinatá? Jistě to jsou všechno zajímavé otázky, ale skutečně by to mohlo být i jinak.

Tradice začíná měnit kořeny

V jedné z mnoha publikací o bydlení můžete objevit atraktivní styly domů či bytů, které se vymykají všem známým představám. Žádné atraktivní bydlení není ani podobné tomu, co jsme dosud poznali. Tradice vznikla pomocí napodobování a rozhodně neudává jediný správný směr. Také atraktivní bydlení ovšem musí splňovat několik konstrukčních a architektonických pravidel.

Interiér je také rozhodující

V otázce atraktivity a netradičnosti může velkou roli hrát také interiér a jeho vybavení. Pokud si nevíte rady nebo nemáte dostatek inspirace, pomohou vám knihy o bydlení, které se zabývají jednotlivými obory. Právě díky takovým knihám mohou lidé rekonstruovat, upravovat a zdokonalovat své domovy bez pomoci drahých a neochotných firem.


Zdroj, foto: photos2.zillow.com