Zelený domov

Zima se neúprosně blíží, příjemná, teplá fáze podzimu končí a zanedlouho bude zem pokrytá ranní námrazou, nebo přinejmenším blátivo. Rozlučme se na několik měsíců se zelenou barvou venku a vnesme ji alespoň k sobě, do interiéru.

zelená v interiéru
Zdroj: bodew.com

Zelená barva se až na několik málo výjimek zcela vytratila z našeho zorného pole. Tedy pokud nemáme na zahradě vysazený některý z druhů jehličnatých stromů či keřů. Případně jsme si nenechali vyšplhat vzhůru po zdech břečťan či vistárii nebo jinou popínavou záležitost nezbude nám nic jiného, než se upnout stejně jako ony popínavky ke zdem, na to málo, co máme doma nebo co si z venkovních rostlin schováme na přezimování domů. Zimní zahrada je sice fajn a řeší s grácií a přehledem výše nastolený problém nepřítomnosti zeleně, ale je to věc, kterou nemůže zdaleka využít každý. Řešení tedy nejčastěji znamená náš důkladný příklon k tomu, co nazýváme souhrnným názvem pokojové rostliny

zelená v interiéru
Zdroj: heimanhomes.com

Pokojové rostliny nejen pro okrasu a nejen pro dobrý pocit

Pokojové rostliny, a je jich nespočet druhů, nemá cenu v tomto článku více rozlišovat, snad až na pár výjimek, které zde uvedeme. Z pohledu laika je můžeme členit na dva základní typy a to na náročně pěstované pokojové rostliny a na nenáročně pěstované pokojové rostliny. Zcela bezprecedentním šampiónem mezi nenáročně pěstovanými pokojovými rostlinami je tchýnin jazyk, rostlina, která by zcela určitě přečkala i jadernou explozi a kdoví co všechno ještě. Můžeme je dále rozlišovat i třeba podle funkce, kterou od pokojových rostlin jako takových očekáváme, že budou pro nás plnit, ať už je to ona uspokojující přítomnost zelené barvy jako dekorace protikladu šedým nebo bílým stěnám. Nebo je, což často opomíjíme, můžeme funkčně rozdělovat a kategorizovat je podle toho, jaké škodlivé až toxické látky dokážou pokojové rostliny pohltit a eliminovat.

zelená v interiéru
Zdroj: iroonie.co