Pojištění domácnosti je nejčastějším pojistným produktem

Málokterá služba vám může poskytnout takové výhody a záruky, jako právě pojištění. Nejcitlivější oblastí každého člověka bývá movitý a nemovitý majetek. Co horšího se může stát, než ztráta nebo poškození osobních věcí, vybavení bytu nebo ztráty střechy nad hlavou?

pojištění domácnosti
Zdroj, foto: zillow.com, Dawn Hamilton

Před zničením či odcizením vašich věcí vás spolehlivě ochrání pojištění domácnosti. Jedná se o nejčastější pojištění, které je standardně nabízené všemi pojišťovnami jak přímo na pobočkách, tak i prostřednictvím internetu. V dnešní době není nic nemožné.

Pojistěte si raději majetek i proti vloupání

Movitý majetek, který lze pojistit zahrnuje veškeré vybavení vaší domácnosti a věcí, které vy nebo vaše rodina využíváte. A jaká je možná výše takového pojištění? Záleží pouze na vás, jakou variantu pojištění domácnosti zvolíte a do jaké výše se jej rozhodnete pojistit. Samozřejmě platí, že čím vyšší je pojistné plnění, tím větší bude náhrada škody v případě splnění pojistných podmínek.

Jedině s pojištěním máte šanci na odškodnění

Stejně tak lze snadno pojistit také dům či byt, ve kterém žijete. Klasické pojištění majetku se k němu totiž nevztahuje. K takovému zabezpečení slouží pojištění nemovitosti. Pojistit lze samozřejmě jakékoliv prostory určené k bydlení a dalšímu využití včetně chat, chalup i garáží. Díky pokrokům moderní doby lze sjednat pojištění nemovitosti online na internetu s rekordní rychlostí a jednoduchostí. Po sjednání pojištění se již nemusíte bát vloupání, vichřice, záplav ani vandalismu.

Připojištění zvyšují komfort vaší jistoty

Kromě klasických pojistných programů existuje ještě celá řada doplňkových připojištění nebo luxusních pojišťovacích produktů. V nich si můžete připojistit škodu na vyšší částku než je hodnota vybavení či pojistit součásti domu, které do klasického pojištění nespadají. Příkladem jsou třeba okenní výplně, které jsou nejčastějším cílem vandalů, a jejich oprava není nijak levná.

Výhodné pojištění je individuální záležitostí. To, co vyhovuje jednomu, nemusí zdaleka vyhovovat druhému. Proto se vždy velmi pečlivě informujte o skutečnostech a podmínkách pojistné smlouvy. Při volbě výše pojistného plnění pak nepřemýšlejte o momentální finanční úspoře, ale ve svém vlastním zájmu pojistěte pravou hodnotu vašeho movitého i nemovitého majetku.