Bydlení v moderní dřevostavbě vás okouzlí

Není nic lepšího než vychutnat si odpolední kávu na terase u svého domu, kde budete mít dostatek vlastního prostoru, a nebudete rušeni hlukem od sousedů nad vámi. Víte, proč je bydlení v dřevostavbě stále populárnější? Přečtěte si náš článek, a uvidíte, že si tyto stavby také naprosto zamilujete.

nahldrevstav

Když se řekne montovaná chata, nepředstavujte si pouze skromnou roubenou chaloupku. Naopak vás překvapí, jaký moderní rodinný dům si můžete rychle a výhodně pořídit. Není divu, že tyto stavby narůstají na popularitě už i v Čechách. V zahraničí je dřevo, jako stavební materiál populární už delší čas, neboť bydlení v dřevostavbě přináší řadu výhod.

Šetří váš rozpočet i čas

Oproti zděným budovám se dřevostavby vyznačují nízkou energetickou náročností. Dřevo vyniká svými tepelně izolačními vlastnostmi. Dřevěná stavba se jednak vytopí mnohem rychleji než zděná, a vzniklé teplo se zde také udrží mnohem déle. Jednou z hlavních předností je výrazně nižší pořizovací cena bydlení, je tedy skvělým bonusem pro vaši peněženku.

Dalším velmi příjemným hlediskem je rychlost výstavby, zapomeňte na zdlouhavé stavení zděného domu, dřevostavbu můžete pořídit během několika měsíců. Stavba je montovaná a stavební proces je urychlen díky tzv. suché cestě.

secdrevstav

Ekologická moderní dřevostavba

Bydlení v dřevěné stavbě je velmi příjemné s nenahraditelnou atmosférou. Nebudou vás trápit nepříjemné plísně v místnostech, neboť dřevo má výbornou schopnost regulovat interiérovou vlhkost. Dřevostavby jsou navíc šetrné k životnímu prostředí. Na jednotlivé stavební části bývá spotřebováno méně energie než pro dobývání cihlářské hlíny, pálení cihel a jejich následný převoz.

Dřevěná stavba má zkrátka řadu výhod, které vás nadchnou a potěší. Líbí se vám spíše klasické či moderní domy? Není problém si vybrat ten svůj vysněný, ve kterém se bude bydlet skvěle vám i vaší rodině.