Zařiďte si obývací pokoj tak, abyste se v něm cítili dobře

Zařídit si obývací pokoj není při díky širokému výběru nábytku a zařízení vůbec snadné. Trend se však nese v rytmu praktičnosti. Před nakoupením si každopádně dobře promyslete, jak by měla konečná podoba interiéru vypadat a jak rozmístíte jednotlivé prvky.

Obývací pokoj
Zdroj: zillow.com, Gregg De Meza

Celý proces začíná detailním plánováním. K tomu vám postačí obyčejná tužka a papír, ale protože žijeme v moderní době, můžete zkusit použít designérský software, který vám zobrazí pokoj v trojrozměrném režimu a to s naprostou přesností.

Fantazii se meze nekladou, dejte však nejen komfort, ale také na funkčnost. Ani styl a barevné sladění by neměly být chaotické. Kýženého výsledku docílíte pouze správným sladěním. Nemělo by chybět ani dostatek dekorací. Oblíbenými doplňky jsou květiny, dřevo, kovové detaily, designobé lustry a svítidla, sklo, keramika, kůže nebo mramor. Dekorace by měly korespondovat také tvarově.

Jak je to tedy s barvami? Které se do obývacího pokoje hodí nejvíce? Nejčastěji využíváme tzv. teplé barvy. Červená, oranžová, žlutočervená, žlutá, zelenožlutá a zelená dodá vašemu pokoji jiskru a nebude působit chladným dojmem. Všechny teplé tóny mají jeden společný znak – obsahují žlutou. Vyplatí se je kombinovat.

Obývací pokoj
Zdroj: homedesignme.com

Co se týče nábytku, záleží na vašem vkusu. Chybu neuděláte jak v případě dřeva, tak kovu. Spotřebiče mají větinou černou nebo stříbrnou barvu, můžete ale zkusit nalézt něco úplně jiného – originálního.

Dominantou každého obývacího pokoje je bezesporu sedací souprava. I zde se vyplatí vsadit na kvalitní materiály a nadčasový design, který neurazí ani po letech. Kůže je praktická a působí luxusním dojem. Pokud je váš rozpočet omezený, budete se muset spokojit s jinými materiály.

K dosažení perfektního výsledku vám může pomoci i starší zařízení, které bude po lehké renovaci vypadat opět skvěle. Poohlédněte se po něm na internetu nebo se zeptejte svých známých. V zařizování obývacího pokoje se meze nekladou, důležité je, abyste se v něm cítili dobře.

Obývací pokoj
Zdroj: shoaibnzm-home-design.blogspot.cz/