Jak používat mikroventilaci a správně větrat


Společnost Oknoplastik, která se zabývá výrobou a montáží oken, dveří a také okenními doplňky, nabízí k plastovým oknům ZDARMA jako bonus mikroventilaci.

Co to ale vlastně ta mikroventilace je? Jak funguje? A co svým uživatelům přinese? Musí se s mikroventilací pravidelně větrat? Pomůže mikroventilace při rosení oken? Pojďme nyní všechny otázky společně probrat.

Jak vlastně funguje mikroventilace?

Mikroventilace je velmi praktická a užitečná věc a významným způsobem napomáhá dobrému větrání v domě či bytě. Princip je velmi jednoduchý. K proudění vzduchu dochází samovolně, a to mikroštěrbinou mezi křídlem a rámem okna. Vše funguje díky speciálně vyvinutému kování ve tvaru nůžek . Křídlo se lehce vykloní a tak vznikne nenápadná větrací štěrbina. Nůžkové kování má také svoji pojistku, která brání oknu nechtěnému přibouchnutí např. vlivem průvanu. Mikroventilaci je možné užívat prakticky po celý rok, kdy venkovní teplota neklesne pod 0 °C.

Jak správně větrat?
Pravidelné větrání je naprosto nutné a nezbytné, a to, ať používáte jakýkoli typ oken. Záleží jen na způsobu větrání. Jiný princip větrání se praktikuje v klimatizovaných či neklimatizovaných místnostech, jiný během roku se změnami ročních období či v proměnlivém počasí. Nicméně, vzduch v místnostech se musí neustále obnovovat, tak jako tak. V létě je ideální ponechat okna otevřená tak často, jak to jen jde. Když bude venkovní teplota vyšší než vnitřní, je dobré okna zavřít a stáhnout žaluzie . Větrání v zimě bývá obvykle nárazové. Ideální je několikrát za den otevřít všechna okna a vyvětrat po dobu 5 minut. Dojde tak k rychlé výměně vzduchu.

Poradí si mikroventilace s rosením oken?

K rosení oken dochází při výrazně rozdílných vnitřních a venkovních teplotách , kdy teplý vzduch v sobě nese více vlhkosti nežli studený. Nejčastější příčinou rosení bývá špatně provedená montáž oken, resp. chybně provedená tepelná izolace venkovního parapetu. Důvodem může být ale i špatné větrání. V tomto případě mikroventilace, která napomáhá dobré cirkulaci vzduchu, může pomoci. Rosení oken se také můžete vyhnout udržováním vhodné relativní vlhkosti v bytě.

Jestli chcete vědět o plastových oknech víc, proklikejte se na stránky společnosti Oknoplastik . Naleznete zde nejen kompletní nabídku, ale také podrobný ceník, abyste si mohli sami udělat předběžnou kalkulaci , nebo kontaktujte ještě dnes jejich obchodního zástupce.