ARS: s grafitti si poradíme za všech okolností!

Na vašem domě se objevilo graffiti a vy nevíte, jak ho co nejlépe odstranit? Nemusíte se bát, že by vám tam zůstalo napořád. Stačí si na pomoc zavolat odborníky z firmy ARS, kteří s jejich odstraňováním mají bohaté zkušenosti.

Během léta graffiti na fasádách domů výrazně přibývá, důvodů je k tomu hned několik. Sprejeři se ve většině případů rekrutují z řad mladistvých, a ti mají během léta podstatně více času než během školního roku. Dalším důvodem je také to, že lidé odjíždějí častěji mimo město a ulice jsou tak mnohem prázdnější, sprejeři tak mají mnohem více času na vytvoření svých „dílek“.

Odstranění graffiti se dá úspěšně provádět jak z přírodního, tak i z umělého povrchu. Díky speciálním postupům lze povrchy vyčistit bez poškození původního nátěru a zanechání zbytků sprejerské barvy či stínů. Pracovníci firmy ARS mají s odstraňováním graffiti dlouholeté zkušenosti z ČR i zahraničí. Jejich postupy jsou podloženy získanými certifikáty. V minulosti odstraňovali graffiti z nejrůznějších povrchů a typů budov či dopravních prostředků. 

Kde všude ARS působí?

Jednou z takových budov je například Kulturní dům Opatov, kde díky zásahu firmy nebylo nutné obkladové desky přetírat, byl na ně totiž aplikován antigraffiti nátěr, tudíž jdou vždy graffiti bez stínů a mazanic odstranit!

Díky pověsti, která v této oblasti firmu předchází, se kromě odstraňování graffiti z památek, památníků, mostů, soch či jiných stavebních prvků dostali až ke spolupráci s filmovým štábem režiséra Tomáše Vorla, který využíval jejich služby při natáčení filmů Gympl a Vejška. Jejich práce spočívala v odstranění graffiti, která vznikla pro účely natáčení obou filmů.

Graffiti se bohužel nevyhýbá ani budovám institucí v centru Prahy, jednou takovou je i budova České národní banky – Na Příkopech a Senovážném nám. (palác Plodinové burzy). Proběhlo zde čištění žulového a vápencového obkladu, mytí fasády a následná aplikace antigraffiti nátěrů.

O kvalitě služeb hovoří i fakt, že si firmu ARS pro nanášení antigraffiti nátěrů a kompletního servisu v této oblasti vybralo i Ministerstvo zemědělství. Skvělou práci odvedli zaměstnanci i při čištění vstupní brány do objektu maďarské ambasády.

Antigraffiti program pro města i SVJ

Společnost na základě svých zkušeností vytvořila antigraffiti program skládající se z prvotního ohledání poškozeného místa, pasportizace poškozených míst, samotného odstranění graffiti a aplikace ochranného antigraffiti nátěru. Tento program hojně využívají bytová družstva i společenství vlastníků po celé republice. 

Do programu se často zapojují i městské části a celá města, která nechávají aplikovat nátěry nejen na budovy a dětská hřiště, ale i na další části městského mobiliáře.

Součástí programu je také zaškolení pověřených osob a další spolupráce v rámci poradenství a dodávek vhodných prostředků pro odstraňování graffiti. Výhodou programu je i to, že po zaškolení zvládnou odstranění graffiti i správci budov. Nicméně zaměstnanci jsou vždy ochotní přijet a problém vyřešit.