Výstavba bytových domů v Plzeňském kraji

Plzeň a Plzeňský kraj patří lepším lokalitám pro život v České republice. Je zde totiž mnoho možností pro volný čas i kvalitní pracovní podmínky.

bytový dům plzen

Co se týče sportovních aktivit, je na tom Plzeňsko nejlépe v České republice. Takže i když v letošním roce došlo ke zdražení hypoték, Plzeň nezahálí a staví se jeden bytový komplex za druhým.

Výstavba bytových domů v Plzni

Výstavba bytových domů je v Plzni v plném proudu. Jaké projekty jsou právě v realizaci?

Byty Sylván

Nový projekt ohledně výstavby bytových domů se týká dnes již lukrativní oblasti Sylván. Jeho stavba bude zahájena na jaře 2017 a již teď je rezervováno přes 50 % bytů. Sylván patří opravdu k atraktivním místům v Plzni, které má blízko k centru i přírodě. Dále je zde občanská vybavenost a dobré dopravní spojení.

V první etapě výstavby vznikne 70 nových bytů všech velikostí. Dům bude kompletně bezbariérový a díky moderní architektuře doplní stávající novostavby.

 • Počet bytových jednotek: v první vlně 70 bytů
 • Počet parkovacích míst: ke každému bytu
 • Předpokládaný termín dokončení: podzim 2018

http://www.bytysylvan.cz/

Byty Světovar

Výstavba bytů na Světovaru je v plném proudu a doslova roste před očima. Výstavba byla zahájena na jaře 2016 v atraktivní lokalitě. Je zde výborné dopravní spojení a široká občanská vybavenost. V první etapě zde bude vystaveno 72 bytů všech velikostí. Ty už jsou však vyprodané, takže pokud jste o koupi uvažovali, pak máte smůlu. Celý komplex bude kompletně bezbariérový.

 • Počet bytových jednotek: v první vlně 72 bytů
 • Počet parkovacích míst: dostatek, v objektu a venku ve vnitrobloku (u větších bytů budou 2 garážová stání)
 • Předpokládaný termín dokončení: podzim 2017

Na stavbě se podílí MIRAS – výstavba bytových domů Plzeň .

http://www.bytysvetovar.cz/

byty development plzen

Rezidence Koterovská

Od 27. října 2016 došlo k uzavření parkoviště vedle Úřadu městského obvodu Plzeň 2 – Slovany a na jeho místě započala výstavba nového bytového domu. Její dokončení je naplánováno na konec letošního roku.

Pro výstavbu byly stanoveny určité podmínky. Slovany nepřijdou o parkovací místa. Bude zde vymezen určitý počet parkovacích míst, které bude moci využívat právě veřejnost. Další podmínkou bylo, že nepadnou kolem ani vzrostlé stromy a zeleň, o které se právě obávali místní lidé.

 • Počet bytových jednotek: celkem 60 bytů
 • Počet parkovacích míst: celkem 124, z toho 83 míst pro veřejnost a 41 pro nový objekt
 • Předpokládaný termín dokončení: prosinec 2017

http://www.rezidence-koterovska.cz/

Bytový dům Nová Roudná

Další nový bytový dům se bude nacházet v užším centru Plzně, konkrétně na Roudné v ulici Otýlie Beníškové. Jeho výstavba byla zahájena začátkem září 2016. Komplex bude zahrnovat nejen byty, ale i komerční prostory spolu s podzemním parkovacím stáním a sklepními kójemi.

Projekt se vyznačuje nevšední, nadčasovou a moderní architekturou. Byty se vyznačují moderním půdorysovým řešením spolu s terasou či lodžií a jedinečnými panoramatickými okny.

 • Počet bytových jednotek: 70 bytů
 • Počet parkovacích míst: parkovací stání pro každou jednotku v domě
 • Předpokládaný termín dokončení: 31.5.2018

http://novaroudna.cz/

Unicity Plzeň

Unicity Plzeň je projekt, který sestává z šesti samostatných budov, které budou postaveny postupně na Borech. Jedná se o velmi vyhledávanou lokalitu pro bydlení. První fáze bude zahrnovat 184 bytových jednotek, kde bude dispozici 108 1+kk bytů, 74 jednotek 2+1 a dva byty 3+kk. Velikost a dispozice bytů bude přizpůsobená tak, aby umožnila komfortní bydlení všem zájemcům.

Výstavba první fáze byla zahájena na podzim 2016 a byty jsou ideální pro všechny, kteří pracují nebo studují na Borských polích.

 • Počet bytových jednotek: celkem 542 jednotek, v první fázi 184 bytových jednotek
 • Předpokládaný termín dokončení: 1. fáze – léto 2018, možnost nastěhování – podzim 2018

http://www.unicity.cz/

Byty Bolevák

Ti, kteří jezdí často směrem na Prahu, Karlovy či Most by mohl zajímat developerský projekt v Malém Bolevci. Byty Bolevák jsou umístěné v těsné blízkosti největší plzeňské rekreační zóny u Velkého Boleveckého rybníka. Jedná se o atraktivní lokalitu se skvělou infrastrukturou.

http://www.byty-bolevak.cz/

Projektů s výstavbou bytových domů je určitě více (např. na Nové Valše, v centru u Kalikovského Mlýna). Vybrali jsme však ty nejzajímavější a nejaktuálnější.