Usnadněte si práci štípačem na dřevo

Příprava dřeva na zimní období patří mezi časově nejnáročnější a nejvíce vyčerpávající. Výhodou je sice možnost zahřátí při štípání dřeva i při topení, ale vydaná energie je naprosto zbytečná. Práce se sekerou navíc může být i nebezpečná.


Zdroj, foto: namir.cz

Moderní štípače na dřevo dokážou zastat tolik práce v krátkém časovém intervalu, že by žádný člověk neměl šanci se takovému výkonu vyrovnat. Navíc je provoz štípače mnohem tišší, než používání cirkulárky.

Ujasněte si, na co potřebujete štípač na dřevo

Před samotným výběrem štípače si musíte ujasnit, jak často a na jak velká polena jej budete používat. Podle těchto kritérií si můžete zvolit horizontální nebo výkonnější vertikální štípače na dřevo. Většinou rozhoduje nutnost pravidelného či pouze občasného přitápění. Štípače jsou vybaveny potřebným příslušenstvím z těch nejodolnějších materiálů.

Práce se štípačem je velmi jednoduchá

Aby se se štípačem pracovalo ještě lépe, obsahuje řadu nastavitelných vybavení, které pomohou lépe uchytit poleno a umožní tak štípači pracovat rychleji a přesněji. Vaší jedinou prací bude skládání dřeva a pozdějšího přikládání do kotle či kamen. Moderní systémy navíc práci ještě více urychlují, tudíž budete oproti starším modelům vybavenější.

Funkci štípače na dřevo jistě uvítáte

Štípač na dřevo je poměrně novým vybavením, které je u rodinných domů vítaným pomocníkem. Jistě si umíte představit spoustu ušetřené práce a energie. Velkou výhodou je pro štípače dřeva schopnost poradit si i s čerstvým mokrým dřevem, což bylo při manuálním štípáním téměř nemožný úkolem. Navíc je malý, lehký a skladný. Díky svým vlastnostem patří mezi přístroje, které se dají považovat za výhodnou investici.