Sedavé zaměstnání a bolesti zad

Řízení autem do práce, osmihodinová pracovní směna v kanceláři, řízení autem domů, večeře, relax u počítače nebo u televize. To patří pro většinu z nás k denní rutině. Jedna věc všechny tyto činnosti spojuje – sezení. A to je problém. Lidské tělo není anatomicky uzpůsobeno k tomu většinu dne prosedět. Reakcí na to jsou pak bolesti zad a krční páteře. Zjistěte, jak tomu účinně předcházet.

zelený botič
Zdroj: pinterest.com

Cvičení SM systémem

Základem uvolněného a rozsáhlého pohybu je zdravá páteř. Páteř je komplikovaný konstrukt a aby byla stabilní a schopná pohybu, na to vám nepomůžou žádné pilulky. Jedinou možností je účinná metoda cvičení. Spolehlivých metod cvičení je celá řada. Nemusíme však za nimi chodit daleko, vyhledávat je například v knihách indických nebo čínských učenců, výborná terapie vznikla i u nás. Základy k ní položili letos sedmadevadesátiletý prof. MUDr. Karel Lewit, DrSc. a známá terapeutka Ludmila Mojžíšová. Metodu pak rozšířil MUDr. Smíšek. Metoda se jmenuje cvičení SM systémem a zaměřuje se přímo na oslabené svaly, klouby s omezenou pohyblivostí a obecně pohybový aparát sužovaný bolestmi, ať už při pohybu, nebo i v klidové poloze.
Více se o této metodě dozvíte zde: http://www.spokojenarodina.cz/konecne-opravdu-ucinne-na-bolesti-zad/.

Buďte připraveni na ne horší časy

Bolestem pohybového aparátu se lze tímto cvičením vyhnout, co ale člověk nedokáže ovlivnit, jsou nějaké nenadálé úrazy nebo nemoci. Polévá vás horko při představě, že by vám nějaký katastrofální úraz zamezil vykonávat pracovní činnost? A vy tak dočasně přišli o svůj měsíční příjem? Pak si raději zřiďte Pojištění pracovní neschopnosti. Díky této pojistce vám bude po celou dobu pracovní nemovitosti vyplácena pojistná částka, která spolu s nemocenským pojištěním bude pokrývat významnou část měsíčního platu.