Nechcete se vzdát grilování ani na podzim? Máme pro vás tip!

Grilovací sezóna pomalu, ale jistě končí. Léto totiž střídá sychravý podzim a krásných dnů bude do budoucna tolik, kolik bychom spočítali na prstech jedné ruky. Ostatně vidíte to i za okny – počasí si s námi pohrává a jeden den je krásně slunečno, aby druhý den řádila vichřice a nebe bičovaly blesky.

Pokud si chcete užít posledních pár teplých dnů a uspořádat pořádnou grilovačku, máme pro vás jeden tip. Jsou jím přenosná ohniště, u kterých se nemusíte bát ohoření trávníku ani rozmarů pozdní sezóny.

Proč přenosná ohniště a ne to klasické?

Důvodů, proč si lidé pořizují přenosná ohniště je rovnou několik. Nejen, že je tenhle společník velmi odolný vůči ohoření a je prakticky bezúdržbový, také nedochází k vypalování trávníku v místě hoření. Pokud se navíc razantně změní počasí, můžete ohniště jednoduše přenést třeba na terasu anebo jinam, kde nepřízeň počasí tolik nepocítíte. Výrobci navíc slibují, že okolo ohniště nebude padat popel a tak je vhodné pro nejrůznější umístění.

Koš anebo mísa?

V nabídce přenosných ohnišť existují dva základní typy – je jím obří hluboká mísa, která má nejčastěji průměr okolo 80 centimetrů a praktický koš na dřevo a uhlíky. Mísa se hodí všude tam, kde chcete mít nad ohněm maximální kontrolu. Dřevo a uhlíky totiž sypete přímo do mísy a nad ohněm připravujete buřty nebo další grilované speciality. U přenosných košů je přeci jen o něco složitější oheň uhlídat, na druhou stranu jsou díky svým rozměrům nesmírně praktické a snadno přenositelné.

Kde kvalitní ohniště nakupovat?

Ať už hledáte levnější řešení venkovního ohniště nebo opravdovou kvalitu, nakupujte ohniště v e-shopu GrilGuru.cz. Na výběr je nespočet modelů značek Tepro, Cook King, Vulcanus, Weber a dalších. Najdete zde modely za příznivou cenu i opravdové designové speciality pro nejnáročnější zákazníky. Doporučujeme vybírat ohniště vyrobená ze silnějšího materiálu. Taková ohniště vám budou sloužit řadu let a zároveň budou ozdobou vaší terasy. Pokud si nevíte s výběrem rady, neváhejte oslovit odborníky z Gril Guru, kteří vám s výběrem rádi poradí.