Mnozí dodavatelé plynu nabízí levnější plyn

Plyn se v dnešní době využívá téměř stejně tak často jako elektřina. Pomocí plynu můžeme vařit, vytápět i svítit.

plyn
wikimedia.org

Stejně jako elektřina se ale zdražuje i plyn. Možná právě proto, že je tak hojně využívaný. Ceny plynu ovšem mohou být vyšší, než jste byli v minulosti zvyklí.

Vyberte si výhodnější dodavatelé plynu

Jedinou možností, jak zařídit, aby se cena plynu nezvyšovala, je, přestat jej používat, nebo si zvolit výhodnějšího dodavatele. Jak ovšem poznat, který z mnoha nabízených dodavatelů plynu dokáže nabídnout energii za mnohem nižší cenu, než váš současný dodavatel?

Jak si vybrat skutečně výhodnou nabídku?

Práci s hledáním si můžete výrazně ušetřit pomocí speciální kalkulačky, která podle současné spotřeby plynu a nastavení dokáže provést výpočet nejvýhodnější možné nabídky. Umíte si představit, kolik peněz se dá přechodem k jinému poskytovateli plynu ušetřit? Pokud ne tak ke zjištění využijte již zmíněný kalkulátor pro srovnání cen plynu.

K jinému dodavateli plynu lze přejít vždy po půl roce stráveného u současného dodavatele. Nejedná se tedy o nijak náročný termín. Pokud nebudete ani s novým dodavatelem spokojeni, můžete opět po půl roce přejít k jinému. Změna dodavatele plynu přitom není nijak náročný proces.