Jaký zvolit materiál povlečení?

Nevíte, jaký materiál povlečení je pro vás ten pravý? Nemůžete se vyznat v množství různých materiálů a nikde nemůžete nalézt jejich vlastnosti? Vše jsme zjistili za vás!

foto1
Foto: Bonatex.cz

Čemu se rozhodně vyhnout?

Při výběru povlečení narazíte nejčastěji na povlečení z polyesteru. Polyester má samozřejmě spoustu výhod, ale jako materiál na ložní prádlo není moc vhodný. Není prodyšný, ani savý a málokdy si udrží barvy déle než několik vyprání. Nenechte se zlákat nízkou cenou a raději se poohlédněte po povlečení z bavlny.

Tip: Pokud je materiál povlečení kombinací bavlny a polyesteru, sáhněte po takovém, kde převažuje bavlna nad polyesterem.

foto2
Foto: Bonatex.cz

Prodyšná a savá bavlna: Jasná volba

Ložní prádlo by mělo být savé, prodyšné a příjemné na dotek. Ideální volbou je proto bavlna. Bavlna může procházet mnoha různými úpravami a bavlněné povlečení tak pořídíte v mnoha variantách. Zjistěte, která je pro vás ta pravá!

  • Povlečení z hladké bavlny patří k nejoblíbenější klasice. Bavlna si v tomto zpracování zachovává všechny své pozitivní vlastnosti, ale nezapomeňte, že je nutné ji žehlit!
  • Flanelové povlečení je také vyrobeno z bavlny, a proto je prodyšné a savé. Díky speciální úpravě je hřejivé a hebké na dotek. Skvěle se hodí k použití v zimních měsících.
  • Krepové povlečení pořídíte z bavlny i jiných materiálů. Krep značí pouze úpravu, jakou materiál prošel, proto se vždy ještě podívejte na složení. Ocení ho především ti z vás, kteří neholdují žehlení. Vypadá skvěle a vyžaduje minimální údržbu.
  • Chcete si dopřát něco extra? Pak rozhodně vyzkoušejte bavlněný satén. Povlečení z bavlněného saténu je vyrobeno ze 100% bavlny a následně je speciálně upraveno tak, že výsledkem je měkký a hebký materiál, který se vyznačuje vynikající termoregulací. V zimě krásně hřeje a v létě příjemně chladí. Tento luxusní materiál se tak hodí k celoročnímu použití.

Kterému povlečení dáte přednost vy?