Jak zabezpečit byt před zloději

Odjíždíte na dovolenou? Potom se váš byt může stát velmi oblíbeným terčem zlodějů, jelikož právě ti budou mít dostatek času ho nejenom prohledat, ale také odnosit vše potřebné. Pokud však chcete minimalizovat rizika, bude se vám hodit návod, jak zabezpečit byt před zloději.

dveře
ilustrační foto: pixabay.com – cocoparisienne

Základem jsou okna a dveře

To nejdůležitější je dokonalá kontrola vašich oken, ale i dveří. Vše by mělo být perfektně zavřeno a dveře samozřejmě stoprocentně uzamčeny. Vhodný je také bezpečnostní zámek, tedy lépe řečeno bezpečnostní vložka, která může zamezit, nebo alespoň znesnadnit přístup zloděje do daného bytu. Pokud chcete být maximálně pečliví, existují i zámky na plastová okna, díky kterým je zabezpečíte mnohem lépe, než běžnou kličkou.

Jak se bránit zlodějům během celého roku?

Pokud však na své bezpečí chcete dbát neustále, určitě se budou hodit kvalitnější, takzvané bezpečnostní dveře, které eliminují riziko průniku. Navíc mohou působit i psychologickým dojmem, kdy zloděj raději zvolí jiný, lépe dostupný byt. Stejně tak je vhodné zaměřit se i na kvalitu vašich oken, a to konkrétně na oblast bezpečnostních skel. Ty mohou zamezit například situacím, kdy je zloděj bude chtít záměrně rozbít, aby se dostal dovnitř. Alternativou poté mohou být bezpečnostní folie. U oken ale pomohou také předokenní rolety, které mohou bezpečnostní sklo nahrazovat. Dokážou totiž vytvořit také velmi účinnou překážku v cestě do interiéru.

Nezapomínejte ani na alarm

Velmi vhodnou možností jsou ale i alarmy, kterými může být vybaven celý váš interiér. V takovém případě lze volit řadu možností, které reagují třeba na:

  • Pohyb
  • Kouř
  • Únik plynu či oxidu uhelnatého
  • Světlo

Samozřejmě konkrétní možnosti jsou ve vašich rukou, tedy v rukou zájemce o tuto zabezpečovací techniku. Výhodou těchto systémů ale je to, že nejenom upozorní na nezvaného návštěvníka, ale i na případné jiné riziko. Samozřejmostí poté může být přímé napojení na pult centrální ochrany.