Jak vybrat obraz do ložnice

To, že vkusný a stylový obraz dokáže s interiérem udělat divy, je obecně známý fakt. V současné době však máme na výběr tak nepřeberné množství typů a motivů obrazů, že vybrat ten pravý představuje někdy téměř nadlidský úkol.

obrazy-na-zed-loznice
Foto: ledobrazy.cz

Existuje několik rozřazovacích kritérií, podle kterých obrazy vybírat. Jedním z nich je samozřejmě místnost, ve které bude obraz umístěn. V tomto článku jsme se zaměřili na obrazy do ložnice.

Ložnice je místnost určená primárně k odpočinku a spánku. Samozřejmě je to také místo pro milostné hrátky. Jelikož je účel tohoto pokoje takto jasně definován, měli byste se při jejím dekorování řídit určitými zásadami.

Jaký motiv zvolit?

Ten pravý motiv obrazu závisí samozřejmě na vašem vkusu a preferencích. Obecně se však doporučuje zvolit spíš něco neutrálního, v nejlepším případně uklidňujícího. Abstraktní malba sice na první pohled zaujme, je však vhodná spíše do obývacích pokojů, popřípadě pracoven. V místnosti, která je určena k odpočinku, by takový druh malby působil zbytečně rušivě.

Univerzálním motivem do ložnic mohou být například přírodní scenérie, květiny či jiné romantické obrazy na zeď. Pokud jste milovníkem historie, chybu neuděláte ani fotografií starobylého městečka, hradu či zámku. Ve všech případech se jedná o vkusné, univerzální a příjemné motivy.

3004
Co může být více uklidňující než pohled na nádherné Alpy?

3012
Anebo dáváte přednost rozkvetlé louce při západu slunce?

Erotickou atmosféru místnosti posílí malby či fotografie aktů, či jiné milostné motivy. Do ostatních místností se však takového obrazy nedoporučují. Nikdy nevíte, nakolik bude vaše návštěva stydlivé povahy a jistě byste neradi, aby se daný člověk kvůli obrazu cítili v rozpacích.
Více rodinně založení jedinci můžou zvážit variantu manželské či rodinné fotografie umístěné v pěkném rámu. Taková fotografie vám bude vždy připomínat krásné chvíle strávené s milovanými osobami.

Umístění a velikost

Ačkoliv velkým obrazům, které dominují celému interiéru, dnešní trendy zcela neholdují, v případě ložnice můžete udělat výjimku. Rozměrný obraz umístěný nad postelí bude vždy působit dobře. Doporučují se však volit spíše obrazy roztažené na délku, neboť tento tvar působí v ložnici více odlehčeně a elegantně. Obraz by měl viset ideálně ve výšce vašich očí.

Pokud dáváte přednost stylovým řešením, můžete se poohlédnout po vícedílných obrazech. Jedná se většinou o fotografii, která je rozdělená do několika kusů. Celkovým dojem z takového obrazu je velmi originální a designový.

0129

Západ slunce je jedním z motivů, které se neomrzí. Motiv je velmi uklidňující a navíc oranžová barva má tu schopnost v nás probudit dobrou náladu.

LED obrazy – ideální volba do ložnice

Pokud vybíráme obraz do ložnice, nelze se nezmínit o novince na českém trhu – LED obrazech. Jedná se o klasické obrazy na plátně, které jsou však díky speciálně umístěným LED diodám v určitých místech podsvícené. Takové obrazy nejen působí v nočních interiérech velmi stylově, ale navíc plní funkci lampičky, jejíž intenzitu osvětlení lze pomocí vypínače regulovat. A jelikož v ložnici trávíme nejvíce času právě večer, není patrně místnost, kde by se tyto obrazy mohly lépe vyjímat. V nabídce LED obrazů je široká škála motivů od přírodních scenérií přes zvířata, abstraktní obrazy či fotografie vesmíru až po pulzující noční velkoměsta jako je New York.

sloni-rodinka-33

vodopad-43
Foto: ledobrazy.cz