Jak si pořídit nové bydlení výhodně a rychle?

Spousta lidí marně zápolí s problémem, který se týká bydlení. Život v podnájmu postrádá soukromí a samostatnost. Nájmy jsou přitom srovnatelné s placením úvěru na bydlení či hypotéky. Proč tedy platit za cizí bydlení, když stejně dobře můžete mít své vlastní?

Praha nové byty
Zdroj, foto: finep.cz

K získání vlastního bydlení potřebujete pouze tři věci. Dobrý výběr, správného poradce a výhodné financování. Pak už jde vše jako po másle. Můžete využít řadu odborných služeb, které jsou součástí nabídky výhodných investic do bydlení. Nebo si můžete jednoduše zajistit nové bydlení sami.

Podle čeho vybírat nové bydlení?

Nejdůležitějším faktorem při výběru nového bydlení je bezesporu jeho lokalita. Pokud vás tedy nesvazují žádné důležité podmínky, máte volné ruce pro výběr jakéhokoliv místa v republice. Traduje se, že na vesnicích je mnohem větší klid a ve městech zase více příležitostí. Moderní nové byty Praha ovšem dokázaly zkombinovat svoji lokalitou obě výhody najednou. Ačkoliv jsou nemovitosti postavené v klidné a bezpečné lokalitě, většinu důležitých míst máte na dosah.

Zbývá si tedy vybrat vhodnou velikost pořizovaného bytu. Na výběr máte většinou od nejmenších bytů o velikosti 1+kk, které jsou ovšem mnohem prostornější, než je u bytů v této velikosti zvykem. Mezi největší byty se pak považuje 4+kk, který je vhodný i pro větší rodiny. Důležitá je ovšem také kvalita stavby, což moderní byty v Praze splňují vhodnou situovaností tak i zateplením a zvukovou izolací.


Zdroj, foto: finep.cz, Na hnězdárně

Nebojte se požádat o pomoc odborníky

S výběrem nového bydlení se nebojte obrátit na odborníky. Pamatujte si, že nové bydlení pořizujete ve většině případů na celý život a proto byste měli být trpělivý a zvolit si teprve až ten byt, který vám bude nejlépe vyhovovat. Díky velké nabídce nemusíte slevovat ze svých nároků. Takové bydlení můžete najít sami, ale s pomocí odborníka bude hledání mnohem rychlejší a jistější.

Součástí výběru moderních bytů je i venkovní situovanost. Například nové byty na prodej Praha 10 mohou nabídnout i vlastní parkovací místo a blízká sportovní centra pro relaxaci i společenské vyžití. Byty jsou moderní a jsou součástí novodobé architektury, která zahrnuje nejen atraktivní vzhled, ale také dobrou stabilitu domu a funkčnost bydlení v jednotlivých bytech.

byt
Zdroj: neovisual.cz

Financování bydlení je užitečné a výhodné

Jestliže vás lákají moderní byty na prodej v Praze 9, ale máte pocit, že si je nemůžete dovolit, vyzkoušejte novodobé způsoby financování, které jsou často mnohem výhodnější než klasický podnájem. Můžete dokonce zjistit, že s novým úvěrem na bydlení zaplatíte podstatně méně než na již zmíněném nájmu. Součástí financování bydlení je i řada výhod, která vám zpříjemní život v novém domově a nezatíží nepříjemně váš rodinný rozpočet.