I vy můžete mít zahradní chaloupku

Milujete přírodu, vesnická stavení a dřevěné chalupy jako z pohádky? Vůbec nevadí, že bydlíte ve velkém městě, pořiďte si svůj kus pohádky! Taková chaloupka nemusí být vůbec finančně nákladnou záležitostí. A zvládnete ji sestavit i sami.

Téměř na každé zahradě, kde to jen prostor dovoluje, najdete nějakou stavbu. Jde o domky na nářadí, altány, pergoly, stodoly, domečky na hraní pro děti či víceúčelové zahradní domky. Ani vám by na zahradě nemělo něco takového chybět, ať už zde budete skladovat sekačku a zahradní nářadí, nebo zásoby dřeva.

Stylová chaloupka na dřevo

Domky na nářadí samozřejmě seženete ve spoustě různých provedení. Bývají plechové či dřevěné, s rovnou nebo šikmou střechou, malé a větší. Potrpíte-li si na přírodní vzhled, určitě volte dřevěnou variantu. A nejlépe rovnou pěknou chaloupku.

Skvělou volbou nejen po designové stránce je Chalupa A z řady eko-line od českého výrobce Herold. O firmě jste možná už slyšeli. Sídlí v Kutné Hoře a vyrábí domky i domečky různých typů a tvarů, které rozváží po celé ČR. Výrobky dodává demontované, jelikož je podle přiloženého návodu zvládne sestavit každý průměrně zdatný kutil a upřímně řečeno, pokud si domek sestavíte sami, budete z něj mít daleko větší radost. Na druhou stranu ale není problém ani domluvit si práci odborníků.

Bytelná stavba z kvalitního dřeva

Chalupa A je vyrobená z kvalitního severského smrkového dřeva. Montuje se na zemní vruty, nepotřebujete tedy betonovat základovou desku. Okna jsou z pevného 4mm skla, zámky typu FAB a na střechu je určena pevná asfaltová lepenka. Rozměry činí 205 × 295 cm, což je tak akorát na uskladnění zásoby dřeva či zahradního náčiní. A pro náročné vyrábí Herold ještě větší sestřičku,kterou najdete pod označením Chalupa B. Vzhledově vypadá velmi podobně, jen má na každou stranu zhruba o metr více. Pořídíte si chaloupku z pohádky?