Hodláte si postavit dům? Nechte si poradit od odborníků

Resident mag vám ukáže směr současného designu, různých stylů a moderních slohů, ale nikdo z redaktorů v tomto magazínu není profesně natolik fundovaný v architektuře a stavebnictví, proto bychom Vám chtěli představit projekt, kde se dozvíte vše, co zde zatím stále chybí.

architecture website
Zdroj: robcartwrightphotography.wordpress.com, Rob Cartwright Photography

Zasadit strom, zplodit syna, postavit dům. To jsou tři životní cíle, jichž by měl údajně každý muž dosáhnout. Zasazení stromu je maličkost, také zplození syna není tak velký problém (určitě ne tak velký, jako následně jeho výchova). Pro člověka 21. století je daleko nejkomplikovanější věc postavení domu. K tomu, abychom pohodlně a kvalitně bydleli v domě podle svých představ, vede totiž nesmírně dlouhá cesta a je prakticky nemožné dosáhnout toho svépomoci. Je proto důležité využít každé rady, která se nabízí.

Užitečný zdroj informací

Velkým zdrojem užitečných rad a poznatků je například toto stavební fórum. Informace týkající se architektury, designu a stavění jakéhokoli druhu jsou zde podány přehledně a úplně. O chod stránky se totiž starají z velké části sami čtenáři. Nejsou to přitom jen zástupci laické veřejnosti, kteří hledají způsoby, jak se inspirovat. Na stavebním fóru totiž mají silné slovo profesionální architekti a projektanti, jež motivuje nejen radost z toho, že se mohou podělit o své poznatky a zkušenosti, ale především možnost prezentovat sebe a svoji práci. Díky nim je informační úroveň stránek na skutečně vysoké úrovni.

Je důležité mít v pořádku všechny formality

Skutečně máte před sebou náročný stavební projekt? Pak bychom vás rádi odkázali na stránku věnovanou požadavkům na výstavbu. Právní a technické požadavky na výstavbu ve stavebnictví jsou totiž nesmírně složitou problematikou. Zákony a vyhlášky, které musíte respektovat, se počítají na desítky. Přijde vhod, najdete-li někde všechny požadavky v přehledné a ucelené formě.

Inspirujte se

Komunitní portál stavebnikomunita.cz nabízí rovněž velké množství inspirace pro dům. Uživatelé zde mohou vkládat fotografie i videa a v diskuzním fóru jsou schopni najít řešení pro každý problém. Zaregistrujte se i vy a najděte na stránkách mnoho cenných rad pro váš projekt.