Dovolená v České republice

Nebaví vás cestování po světě? Bojíte se létat? Řešením je dovolená v České republice. Skvělým průvodcem je server road-trip.cz. Nahlédněte!

road trip Morava
Zdroj: risjordstravelblog.files.wordpress.com

Místa, která rozhodně stojí za poznání, jsou především v okrajových částech republiky, opomineme-li zahraniční turisty, kteří upřednostňují Prahu s pamětihodnostmi, která je dokonalým místem pro poznávání historie naší země a stává se tak multikulturním místem, kde se mísí turisté z celého světa. Stále populární jsou historické památky, které jsou bohatstvím České republiky.

Příroda a prostor pro relax

Pokud vás láká příroda, určitě nezapomeňte na jižní Čechy. Okolí Šumavy je jedním z nejkrásnějších částí naší země. Především si nenechte ujít okolí Lipna. Zajímat vás mohou přírodní rezervace jako například Národní park Šumava. V letních dnech si určitě dopřejete přehradu Lipno, kde si užijete vodní radovánky. Zde jsme pro Vás připravili seznam půjčoven lodí. Poté směřujte do Šumavských lesů, kde je hlavní atrakcí stezka v korunách stromů. Stezka slouží i jako rozhledna po širém okolí Šumavské přírody.

Morava skrývá také bohatství. To největší je na jižní Moravě v podobě vinných sklípků a okolní přírody, kterou můžete sjíždět i na kole. Mj. Pálava je věrně známá pro příznivce filmu Bobule, kde byl film natáčen. I tato dovolená může být jedinečná pro celou rodinu a můžete mít tak vzpomínky na celý život.

Článek byl vytvořen ve spolupráci s webovým portálem www.road-trip.cz – vaším průvodcem na cesty.