Cenové předhánění se v akčních nabídkách za nemovitosti graduje

Prodej bytů je v Praze poslední měsíce na výslunní, dostupné množství bytů na trhu a jejich příznivé ceny tomu jen napomáhají.

byty opláštění
Zdroj: Bytysvet.cz

Neutichající poptávka po bytech

Praha je krásné a atraktivní místo k životu, a tak je tu o byty stále veliký zájem. Staví se tu ve velkém, rodí se stále nové projekty a prodej bytů v Praze pořád roste.

Spěch a snaha co nejvíce ušetřit, inspiruje stavební firmy k obcházení stavebních předpisů a nedůsledném používání stanovených materiálů. Míra šlendriánství a šizení je pro spoustu novostaveb běžná a pro kupujícího téměř neodhalitelná. Stavební závady se začnou objevovat až po pár letech bydlení, ale to již stavební firma, ani developer většinou neexistují, takže se majitelé bytů bohužel nemají s reklamacemi na koho obracet. Naše legislativa je vůči těmto nešvarům velice vstřícná, tak proč by toho firmy neměly využívat?

Poptávka po nových bytech

Zájem o nové byty Praha 5 je veliký a tak developery nutí k tomu, aby tak stále hledali atraktivní lokality a stavěli útulná obydlí pro každého. Ostatně, developeři si dají záležet na tom, aby byty vypadaly dobře, na povrch použijí kvalitní materiály a doufají, že právě toto by mohlo být konkurenční výhodou. Není ale samozřejmé, že všichni developeři nejsou stejní.

Jak kupovat byt a nenechat se napálit amatéry?

Zásadně si ke koupi vybírejte jen byty od renomovaných developerů. Pokud nekupujete úplnou novostavbu, zjistěte si kdo byty stavěl. Jestliže narazíte na nějakou novou stavební firmu, dejte raději od bytu ruce pryč. Největší zárukou jsou společnosti, které mají dlouholetou historii a nemívají absolutně žádné problémy při řešení odstraňování závad. I to lze celkem snadno zjistit přes internet. Dalším dobrým tahem je, vzít si sebou na prohlídku bytu odborníka.

Tak šťastnou ruku!