Aby se u vás váš pes cítil jako doma

Pořídili jste si domácího mazlíčka a teď si lámete hlavu s tím, jak to udělat, aby se u vás snadno zabydlel? Začněte pořízením moderních doplňků, které mu mohou pomoci s aklimatizací. Už má váš pes svůj pelíšek?

pelíšek
pixabay.com – wernerdetjen

Pelíšek je základ

První věcí, kterou byste měli svému psovi do domu pořídit, je bezesporu kvalitní pelíšek. Pelíšky pro psy vybíráme podle jejich velikosti a vždy s ohledem na jejich pohodlí. V některých případech bude dobré koupit pelíšky rovnou dva a to obzvlášť tehdy, je-li pes přes den v jiné místnosti než v noci. Pelíšky by se totiž neměly přemisťovat a měly by vždy mít pevně dané místo, kde budou. Pes si na ně po čase zvykne a na povel bude schopen do něj ulehnout. Proto je důležitý také správný výběr místa, kde bude nový psí pelíšek uložen. Mělo by se jednat o klidné místo, odkud má pes dobrý přehled o dění v domácnosti, ale také soukromí. Stejně tak si dejte pozor, aby psí pelíšek nebyl na místě, kde je průvan nebo kam dopadá přímé sluneční světlo.

Co bude ještě potřeba pořídit

Nový pes znamená také nový obojek a vodítko. Obojek by měl být opatřen známkou, pomocí které může být pes snadno identifikován v případě, že se ztratí. Velmi podstatnou složkou psího života je také kvalitní krmení. Krmivo pro psy se vyrábí ve více variantách. Většinou se od sebe liší konkrétním určením pro jednotlivá plemena, jejich stáří, případně způsob života. Jiné krmivo tak bude mít pes trpící obezitou a jiné aktivně sportující pes. Kromě granulí se psům podávají i konzervy a různé pamlsky. U těch si však dávejte velký pozor na množství obsažené soli, které by zdraví vašeho psa rozhodně mnoho neprospělo. Lidskému jídlu by se váš pes měl vyhnout. Kvalitní granule totiž obsahují veškeré živiny, které váš pes potřebuje pro svůj zdravý růst a není proto potřeba mu jídelníček doplňovat lidskými potravinami, které by mu naopak mohly dokonce i uškodit.

Aby to vašemu pejskovi slušelo

Pokud už máte koupeno vše potřebné pro svého pejska, přišla řada na doplňky, které nejsou až tak podstatné, ale přesto velmi oblíbené. Oblečky pro psy jsou velmi atraktivní a vašemu psovi budou jistě velmi slušet. Menší plemena, která jsou během chladnějšího období náchylnější k prochladnutí, by měla oblečky nosit i jako prevenci před nepříjemným onemocněním. Nebojte se, že byste nenašli obleček, který by vašemu psovi nesel. vyrábějí se v různých velikostech a spousta firem nabízí dokonce ušití oblečku přesně na míru pro vašeho pejska. Volit můžete mezi pohodlnými sportovními oblečky, ale i například mezi elegantními a moderními kousky, které jistě zaujmou na první pohled. Dopřejte svému čtyřnohému kamarádovi to nejlepší a neváhejte investovat do jeho výbavy.