Poznejte krásu bílého interiéru

Interiérový design nabízí všem velmi pestrou paletu barev, ve kterých si můžeme zařídit interiér. Spousta z nás je však stále skeptická vůči bílé barvě, která by mohla v interiéru působit poněkud sterilně a obyčejně. Tomu se však lze vyvarovat, pokud bílou barvu vneseme do našeho interiéru chytře.

bílý interiér
Zdroj: architectureartdesigns.com

Bílou barvu nejen do malých místností

Jednou z předností bílé barvy je její schopnost opticky zvětšovat, což se nám může hodit v obzvlášť malých místnostech, které budou díky bílé výmalbě vypadat větší. Další výhodou bílé barvy je, že v případě potřeby poničení podkladu ji můžete snadno přemalovat, zatímco u jiných barev byste se mohli setkat s problémem dohledání stejného barevného odstínu. S bílou barvou tento problém řešit nemusíte.

bílý interiér

Aby bílá nebyla nudnou

Nastal čas zahodit předsudky a přestat se bát, že s bílou barvou dostanete nudné sterilní prostředí. Stačí vhodně vybrat nábytek a drobné doplňky. Nemusíte se ale hned pouštět do bláznivých pestrobarevných kombinací. S bílou si skvěle rozumí různé odstíny šedé a červené barvy. Pokud však chcete bílý skutečně celý interiér, přikloňte se alespoň k drobným barevným doplňkům. Pro prozáření interiéru bohatě postačí správně zvolené pokojové rostliny nebo atraktivní stojací lampa. Doladit atmosféru v místnosti můžete závěsy nebo kožešinovými koberci, které jsou nabízeny v různých odstínech.

bílý interiér

bílý interiér

bílý interiér

bílý interiér

bílý interiér

bílý interiér

bílý interiér

bílý interiér
Zdroj: architectureartdesigns.com