Zahrajte si Tetris s nábytkem

S populární hrou Tetris, která je založena na skládání různě tvarovaných geometrických prvků, jste se jistě již setkali. Dnes se podíváme na to, jak lze pravidla této hry využít v oblasti interiérového designu.

tetris
Zdroj: decoist.com

Pravidla hry zůstávají stejná

Stejně jako ve hře Tetris i nyní bude našim základním pravidlem poskládat obrazce tak, aby na sebe navazovaly co nejlépe. Pracovat tak budete převážně s obdélníky a čtverci a to v různých velikostech a barvách. Výhodou skládání takové mozaiky je to, že jej lze využít v každé místnosti – od obývacího pokoje až po koupelnu. A co vše vlastně můžete použít? Odkládací stolky, police, úložné prostory, jednotlivé prvky knihoven a spoustu dalších kusů nábytku. A teď už jen vzhůru do práce.

tetris

S barvami opatrně

Co se týče kombinace různých barev, měli byste být opatrní. Nejvhodnější je zvolit dvě hlavní barvy, případně pouze jednu. Rozhodně se nedoporučuje při tomto způsobu skládání jednotlivých prvků přehnaně kombinovat barvy. To si můžeme dovolit například v dětském pokoji, který obvykle hýří spoustou barev, avšak v obývacím pokoji či kuchyni bychom se toho měli vyvarovat. Co naopak neuškodí je využití tvaru navíc, který nám do mozaiky na první pohled nezapadá. Máte-li například celou sestavu složenou ze čtverců, použijte i jeden mnohoúhelník, který vám zajistí skutečně výjimečnou atraktivitu.

tetris

tetris

tetris

tetris

tetris

tetris

tetris

tetris
Zdroj: decoist.com