Vyspěte se do růžova i v období jarních alergií

Většina lidí kolem vás se raduje z teplého počasí a kvetoucích stromů, ale vy byste nejraději vrátili zimu nebo rovnou přeskočili na parné léto? Pak asi patříte mezi ty, které na jaře trápí pylové alergie.

happy couple sleeping in bed

Neustále vám teče z nosu, kýcháte a kašlete, a to nejen přes den, ale i v noci. Nenechte se však připravit o váš spánek! Poradíme vám, jak projevy alergie alespoň přes noc zmírnit, abyste si dobře odpočinuli.

Ochraňte svou ložnici před pylem!

Pylová alergie dokáže pěkně znepříjemnit život. Obyčejná cesta do práce je pro alergiky na jaře nesnesitelná, procházka po parku pak úplně nepředstavitelná. Pyly z kvetoucích stromů a rostlin jsou navíc větrem přenášeny i daleko mimo parky.

Sick woman sitting in bed

Pokud se chcete v noci dobře vyspat, nesmíte dopustit, aby se v sezóně pyl dostal do vaší ložnice a postele! A pokud už se tam dostane, musíte se ho zase rychle zbavit. Jak na to?

  • Omezte větrání ložnice, zvláště při větru.
  • Častěji utírejte prach a vysávejte
  • Koupejte se těsně před spaním, nezapomeňte si umýt vlasy.
  • Nepouštějte do ložnice psa, který má pyl v srsti.
  • Nenoste do ložnice oblečení, na kterém by mohly být zachycené částice pylu.
  • Perte ložní prádlo a pyžamo alespoň jednou týdně.
  • Nesušte povlečení na balkoně.

Čistotu v posteli vám pomůže udržet i pravidelné praní matracového potahu a matracového chrániče.

Pořiďte si matraci vhodnou pro alergiky

Pokud trpíte alergií na prach nebo na pyly, věnujte pozornost výběru materiálu vaší matrace. Některé materiály jsou totiž pro alergiky vhodnější než jiné. Důležitá je prodyšnost matrace, protože díky cirkulaci vzduchu se v matraci nedrží vlhkost.

Pro alergiky jsou vhodné například latexové matrace. Ty jsou dostatečně pružné a přizpůsobivé, a zároveň umožňují proudění vzduchu. Matrace LATEXY má například navíc jádro se speciálním odvětrávacím systémem se vzduchovými kanálky.